ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МИТЦІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/149829Ключові слова:
гуманізація освіти, естетична спрямованість, інформаційне суспільство, творча діяльність, культурна спадщина, естетичний смак, естетичне життяАнотація
Мета роботи, Дослідження проведено з метою розкриття сутності процесу формування естетичної складової професійної підготовки митців, Методологія дослідження полягає у вивченні інноваційного підходу до формування професіоналізму студента-митця, а саме використання компетентнішого підходу, Зазначений методологічний підхід дає змогу розкрити та проаналізувати вітчизняний досвід із формування ідеалу мистецької освіти, Наукова новизна полягає у визначенні сучасних педагогічних тенденцій відповідно до нових соціальних умов, що склалися в нашій країні, Це видовищно-розважальні мистецькі заходи, що набувають більш інноваційного характеру, Створюються дозвіллєві заклади з новою організаційною й фінансовою структурою, А отже, видозмінюються зміст, форми, методи роботи й, звичайно, формуються якісно нові підходи до особистості майбутнього спеціаліста щодо відпочинку й розваг, Висновки, У результаті дослідження встановлено, що для створення ідеалу мистецької освіти потрібне змістовне наповнення, Зазначений процес проводиться з метою формування світоглядних установок особистості, Навчання у вищому закладі освіти - це момент, коли молода людина здійснює вибір сенсу життя відповідно до моральних та естетичних ідеалів, У навчально-виховній сфері складання програм, алгоритмів, планів мають місце специфічні особливості, оскільки жорстка регламентація, управлінський підхід суперечать індивідуальному характеру навчально-виховної діяльності, спрямованої на розкриття унікальності, неповторності кожного студента, і тому вони повинні містити елементи творчості, І саме духовна складова особистості як пріоритетна в сучасних умовах нової освітньої реформи висуває першочерговим завданням гуманізацію освіти, Виникає завдання організації нової якості стратегії розвитку освіти в процесі підготовки студента-митця, повертаючи її до людини, допомагаючи їй знайти саму себе,
Посилання
Абашкіна Н.В. Нові концепції навчання і виховання у сучасній німецькій педагогіці / Н.В. Абашкіна. - К.: Інститут системних досліджень освіти, 1995. - 32 с.
Библер В.С. Школа диалога культур / В.С. Библер // Искусство в школе. - М., 1992. - №2. - С.48-50
Відродження і розвиток культури України: проблеми історії, теорії і практики // Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції. - К.: Друкар. - 1993. - 170 с.
Гончаренко С. Не руйнувати, а реформувати / С.Гончаренко // Товариш. - 1997. - №25. - С. 3.
Маслов В.С. Теорія та практика культурологічного виховання / В.С. Маслов. - К.: КВГІ, 1995. - С. 11-76.
Педагогічні технології: Навчальний посібник для вузів / О.Падалка, А.Нісімчук,
І.Смолюк та ін.; Укр. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К.: Українська енциклопедія, 1995. - 254 с.
Abashkina, N.V. (1995). New concepts of teaching and upbringing in modern German pedagogy. K.: Instytut systemnykh doslidzhen osvity [in Ukrainian].
Bibler, V.S. (1992). School of Cultural Dialogue, 2, 48-50 [in Russian].
Revival and development of Ukrainian culture: problems of history, theory and practice (1993). Abstracts of the All-Ukrainian Scientific Conference. K.: Drukar [in Ukrainian].
Honcharenko, S. (1997). Do not destroy, but reform, 2566 3 [in Ukrainian].
Maslov, V.S. (2011). Theory and practice of culturological education. K.: KVHI, 11-76 [in Ukrainian].
Pedagogical technologies (2012) K.: Ukr. ped. un-t im. M.Drahomanova, [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Elena Kosinova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.