СПЕЦИФІКА КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ АНДРІЯ КУШНІРЕНКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/181627Ключові слова:
мистецтво, Буковина, музична культура, диригентсько-хорова діяльність, композиторська творчість.Анотація
Метою статті ‒ охарактеризувати та розглянути специфіку композиторської творчості Андрія Кушніренка, визначити його роль у культурно-історичних процесах розвитку музичного мистецтва Буковини другої половини ХХ століття. Методологія дослідження полягає в застосуванні матеріалів, які характеризують динаміку розвитку композиторської діяльності Андрія Кушніренка та тенденцій, що сприяли розвитку музичної культури й творчого доробку митця. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше досліджено характерні особливості композиторської діяльності митця Буковини А. Кушніренка другої половини ХХ століття в різних його складових: композиторська творчість, громадська, диригентсько-хорове виконавство, тобто тих здобутків, що сприяли відродженню та розвитку професійно-виконавських і культурно-просвітницьких традицій Буковини. Висновки. В результаті дослідження розкрито особливості та специфіку творчої діяльності А. Кушніренка у контексті становлення професійного диригентсько-хорового мистецтва, зроблено характеристику композиторської творчості відомого митця. Проаналізована роль буковинського фольклору у його мистецькій спадщині та особливості його використання в авторських хорових обробках та інших за жанрами оригінальних творах, визначений внесок А. Кушніренка як композитора, фольклориста у справу збереження і пропаганди буковинської обрядової культури з використанням сучасних технологій.
Посилання
Демочко К. Музична Буковина. Київ: Музична Україна, 1990. С. 18, 44.
Кушніренко А. Розвиток української музичної культури на Буковині другої половини ХІХ – поч. ХХ ст. П’ятий конгрес міжнародної асоціації україністів. Соціально-гуманітарні науки. Чернівці: Рута, 2004. С. 213.
Павлюк О. Буковина. Визначні постаті 1774 – 1918 (біографічний довідник). Чернівці: Золоті литаври, 2000. 136 с.
Ярошенко І. В. Мистецтвом встелені шляхи. Андрій Кушніренко – диригент, композитор, педагог. Чернівці: Прут, 2004. 220 с.
Ярошенко І. В. Принципи формування образного мислення диригента в творчому процесі А. Кушніренка. Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. Зб. наук. праць. Вип. XIV. Київ: Міленіум, 2005. С. 177–183.
Ярошенко І. В. Музичне краєзнавство Західної України ХІХ – ХХ століть: професійно-хорове мистецтво Буковини. Київ: Білий Тигр, 2015. 220 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ірина Ярошенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.