Актуальні напрями у формуванні сучасного образу архітектури інтер'єрів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.41.2022.263206Анотація
Мета дослідження. Виявити актуальні та перспективні напрями у формуванні дизайну сучасного інтер'єру в суспільстві, що розвивається. Методологія дослідження. При дослідженні актуальних та перспективних напрямів у формуванні сучасного інтер'єру застосовано загальнонаукові методи дослідження, зокрема аналіз літературних даних, наукових статей, нормативних документів та дизайн-проєктів на тему дослідження та систематизації, а також узагальнення отриманих результатів у ході вивчення теми. Основним методологічним підходом у ході дослідження був аналіз головних принципів формування сучасного інтер'єру та визначення актуальних тенденцій і перспективних напрямів розвитку сучасного інтер'єру. Наукова новизна. Виявлено актуальні напрями художньо-просторової організації сучасних інтер'єрів, що характеризують гібридні стильові напрями (комбінація стилів: сучасного, класичного й етнічного), а саме: мінімум декору та лише найнеобхідніші предмети, акцент на функціональність, Home office (домашній мініофіс), зонування, а не поділ приміщень, впровадження системи «розумний дім», використання 3D-панелі з природних матеріалів, додавання природних компонентів (живих рослин) в інтер’єр, популяризація філософії мінімалізму. Висновки. На основі аналізу нормативних документів, літературних джерел та проєктних рішень встановлено, що актуальні напрями у формуванні дизайну інтер'єру орієнтовані на забезпечення максимально комфортного та практичного середовища. Його елементи повинні забезпечувати зручність і комфорт для повсякденної життєдіяльності людини в приміщеннях. При цьому важливими є такі аспекти, як: екологічність, гармонійність, функціональність та індивідуальність. У нинішньому суспільстві цінують раціональність, тобто високофункціональний інтер'єр, який часто не має зайвих елементів. Сучасний інтер'єрний дизайн характеризується максимальним насиченням внутрішнього архітектурного простору технічними пристроями, спеціальним обладнанням та наближенням до природи, включенням до інтер'єру природних компонентів. Домінуючими напрямами в дизайні сучасних інтер'єрів вважають стильові напрями, у яких гармонізація внутрішнього архітектурного середовища відбувається за рахунок злиття в єдину композиційну цілісність предметів наповнення та декору. При цьому ідеї і тренди для дизайну інтер'єрів переходять з одного року в інший, зазнаючи деяких змін, нині дизайн інтер'єрів базується на принципах функціональності та стриманості з використанням нових та гібридних трендів.
Ключові слова: сучасний інтер'єр; внутрішній архітектурний простір, принципи формування інтер'єру; тенденції в дизайні.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Мекуріа Демессіе
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.