ЧУТТЄВІ ТА ПСИХОСОМАТИЧНІ ПЕРЕВАГИ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ: HIGH HEELS
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.43.2023.286837Анотація
Мета статті – проаналізувати чуттєві, тілесні та психоемоційні переваги сучасного танцю на прикладі танцювального стилю high Heels. Методологія дослідження ґрунтується на комплексному поєднанні низки загальнонаукових і спеціальних методів та підходів, інтегрованих з сучасного мистецтвознавства, психології, та педагогіки. Наукова новизна полягає в приверненні уваги до вивчення сучасного танцю в широкому міждисциплінарному контексті, а також до вивчення сучасного танцювального стилю – high Heels. Висновки. Танець на підборах (high heels) є справжнім видом хореографічного мистецтва, а відтак він заслуговує на більшу дослідницьку увагу, оскільки насамперед втримує важливу еталонну цінність, яка може суттєво вплинути на подальший розвиток сучасного танцю. Ідеться про можливість вільно виражати свої справжні почуття: й емоційні, і тілесні. Крім того, high heels – один зі стилів, який дає змогу по-іншому подивитися на тіло, тілесні практики, а відповідно, на фізичні переваги того чи іншого виконавця. Також цей танець дає змогу по-іншому поглянути на інші стилі, які включені в нього, та стати цікавою практикою їх доповнення за допомогою нового аксесуару – взуття на підборах. Популярність та важливість танцю high heels для корекції психоемоційного та фізичного стану вимагає розробки комплексної методики навчання, зокрема для розширення напрямів сучасної хореографічної освіти.
Ключові слова: сучасний танець, high heels, хореографія, чуттєвість, соматика, тіло, рух.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Олексій Пастухов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.