ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ АРТ-ОБ’ЄКТІВ З ДЕРЕВИНИ (НА ПРИКЛАДІ РОБІТ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ СЕРЕДОВИЩА ХДАДМ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/181572Ключові слова:
арт-об’єкти, арт-дизайн, деревина, фанера, моделювання, фрезерування.Анотація
Мети роботи полягає у висвітленні досвіду створення творчих композицій з деревини на основі аналізу студентських робіт, виконаних під час навчального процесу у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. Методологія роботи базується на комплексному поєднанні емпіричних та теоретичних методів пізнання. Створення арт-об'єктів з деревини має експериментальний характер, що виражається в унікальності кожної роботи та їх спрямованості на пошук нових засобів художньої виразності при роботі з деревиною. Тому емпіричні методи, а саме експеримент, порівняння та спостереження, при дослідження особливостей виготовлення означених творчих композицій, є основоположними. Для підсумків практичного досвіду та оновлення навчальної програми застосовуються теоретичні методи дослідження, а саме аналіз, узагальнення та прогнозування. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні та систематизації практичного досвіду створення арт-об’єктів з деревини. Висновки: встановлено, що створення творчих композицій з деревини спирається не лише на знаннях з композиції, а й на розуміння особливостей роботи сучасного промислового обладнання, яке застосовується при створенні означених арт-об’єктів; виявлено, що використання інноваційних технічних засобів передбачає вміння та навички роботи студентів в спеціальних графічних комп’ютерних програмах та розуміння фізичних та художньо-естетичних властивостей матеріалів (деревини, фанери).
Посилання
Аронов В. Р. Дизайн в культуре XX века : анализ теорет. концепций : автореф. дис. . д-ра искусствоведения. М., 1995. 38 с.
Бойчук А. В. Пространство дизайна. Харьков : Новое слово, 2013. 368 с
Браун Дж. Энциклопедия методов обработки дерева. АСТ, Астрель, 2005. 176 с.
Глазычев В. Л. Дизайн как он есть. Москва : Европа, 2006. 320 с.
Морозова М. А. Арт-дизайн в зарубежном проектировании мебели XX - начала XXI вв. : автореф. дис. … канд. искусствоведения: 17.00.06 – техническая эстетика и дизайн. Санкт-Петербург, 2008. 26 с.
Фиелл Ш. Энциклопедия дизайна. Концепции. Материалы. Стили. Москва : Астрель, 2008. 192 с.
Хан-Магомедов С. О. К постановке вопроса о специфике художественной формы в дизайне. Проблемы художественной выразительности современной предметной среды. Тр. ВНИИТЭ. Сер. Техническая эстетика. Москва : ВНИИТЭ, 1985. Вып. 45. 100 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Іван, Наталія Босий, Брижаченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.