ЕТНОКУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ХОРОВОЇ ШКОЛИ ПАВЛА МУРАВСЬКОГО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.38.2020.222101Ключові слова:
соціокультурне середовище, етнокультурологічний вияв, ідея сакральності, спів a cappella (без супроводу), вокальна мелодика, патерни музичного мислення.Анотація
Мета роботи полягає у визначенні етнокультурологічної складової хорової школи Павла Муравського в контексті соціальних та мистецьких виявів буттєвого простору України. Методологія дослідження спрямовується на розкриття впливу ідей сакральності у творчості українського хормейстера, на противагу матеріалістичній установці соціокультурного середовища; визначення сутності творчих напрямів його хорової школи, сформованих у практичній діяльності та висловлених у книзі «Моя хорова школа» [3]. Наукова новизна роботи у виявленні етнокультурологічної складової творчого методу, розкритті наративних концептів школи Павла Муравського і його розуміння хорового мистецтва a cappella (без супроводу), як національної етнокультурологічної ідеї святовідношення в українській філософії мистецтва. Висновок. Хорова школа П. Муравського ґрунтується на національній традиції співу a cappella, що сповідує споконвічну красу вокальної мелодики і сакральну значимість гуртового виконавства як вияв етнокультурологічної єдності суспільства.Посилання
Heidegger M. (1991). Conversation on a country road. Moscow: Higher School [in Russian].
Lychkova V. A. (2011). Philosophy of Ethnocultural. Kyiv: PARAPAN [in Ukrainian].
Muravsky P. I. (2014). My choral school, ed.-order. O. A. Shokalo. Kyiv: Prosvita [in Ukrainian].
Muravsky P. I. (2012). The purity of singing - purity of life, order. O. A. Shokalo. Kyiv: Prosvita [in Ukrainian].
Shevchenko T. (2009). Kobzar, ed. M. I. Prevarska. Kyiv: Veles [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
2020-12-19
Номер
Розділ
Музичне мистецтво
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Victor Stepurko, Natalia Stepurko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.