ОСОБЛИВОСТІ ДОПОВНЕННЯ ВТРАЧЕНИХ ЕЛЕМЕНТІВ В МУЗЕЙНІЙ РЕСТАВРАЦІЇ НА ТВОРАХ ЗІ СРІБЛА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238682Анотація
Метою статті є розробка методологічного підґрунтя та вирішення проблеми особливостей доповнення втрачених елементів на творах з дорогоцінного металу у процесі реставрації. Методологія дослідження базується на науковому та експериментальному методах, аналітичному – для розкриття сутності кожної з функцій, узагальнення – для з’ясування міжнародних вимог до сучасної наукової реставрації творів з металу. Наукова новизна дослідження полягає у розробці реставраційного прийому та створення засобу для реставрації творів декоративно-ужиткового мистецтва зі срібла не археологічного походження в музейній реставрації. Висновки. Реставраційні заходи, такі, як доповнення втрат на творах декоративно-ужиткового мистецтва зі срібла, в музейній практиці потребують ретельного дослідження та оптимізації. Використання наповнювачем свинцю та вольфраму має низку переваг в хіміко-фізичних, етичних та естетичних галузях сучасної наукової музейної реставрації. Стаття має суттєве теоретичне та практичне значення, оскільки досліджує особливості доповнення втрат, можливість використання засобу як матеріалу для литва втраченого елементу, мастикування тріщин та незначних розривів. Дослідження особливостей доповнення предметів зі срібла може мати успішне практичне втілення в музейній реставрації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.