БАЛЬНИЙ ТАНЕЦЬ В СИСТЕМІ ОСВІТИ: МИНУЛЕ І СУЧАСНІСТЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238689Анотація
Мета статті – виявити особливості бальної хореографічної освіти в динаміці історичного розвитку та охарактеризувати перспективні напрями оптимізації навчально-виховного процесу в контексті професійної підготовки майбутнього хореографа. Методологія дослідження. Застосовано метод теоретичного аналізу, що посприяв дослідженню опублікованих наукових джерел, присвячених проблематиці професійної хореографічної освіти та суміжним проблемам відповідно темі статті; метод системного аналізу для виявлення мети, завдання, змісту, обсягу та раціональних методів навчання бальної хореографії, а також оцінки ефективності підготовки спеціалістів галузі; методологічний аналіз провідних педагогічних напрямів викладання бального танцю в системі освіти та ін. Наукова новизна. Досліджено динаміку розвитку бальної хореографічної освіти в історичній ретроспективі та виявлено її особливості в контексті художньої культури ХХІ ст.; проаналізовано теоретико-практичні основи викладання бального танцю в контексті трансформаційних процесів педагогічної практики; розглянуто проблематику сприяння бальної хореографічної освіти в розвитку художньо-естетичної та культурної освіти в Україні; розглянуто критерії, що використовуються для об’єктивної академічної оцінки бальної хореографічної освіти в професійних навчальних закладах України на сучасному етапі; виявлено та охарактеризовано перспективні шляхи подальшого розвитку бального танцю як виконавського мистецтва та окремої академічної дисципліни. Висновки. Соціально-культурні зміни та перетворення в системі підготовки спеціалістів бальної хореографії вимагають оптимізації навчально-виховного процесу, зокрема в аспектах: орієнтації на практичні запити; ускладнення та розширення структури професійної підготовки тренерів, вчителів та балетмейстерів бального танцю; демократизації системи хореографічної освіти; інтегрування та адаптування провідних методів європейської освіти; посилення в межах системи хореографічної освіти структурної соціально-функціональної взаємодії. Дослідження виявило, що розвиток бального танцю в Україні на сучасному етапі вимагає створення та забезпечення відповідного рівня специфічної професійно орієнтованої системи освіти, основою якої стало б комплексне використання найкращих традиційних та інноваційних технологій в галузі педагогіки хореографічного мистецтва, розроблених українськими та зарубіжними теоретиками і практиками танцювальної освіти, як системоутворюючого елементу підготовки спеціалістів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.