ТВОРЧІСТЬ ВИКЛАДАЧІВ-ХОРЕОГРАФІВ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОГО КУЛЬТОСВІТНЬОГО УЧИЛИЩА АНАТОЛІЯ ТА ОЛЕКСАНДРИ ПОЛІЩУКІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238691Анотація
Мета – виявити основні аспекти творчості педагогів-хореографів Теребовлянського культосвітнього училища Анатолія та Олександри Поліщуків. Методологія. Застосування комплексу загальних та спеціальних методів, як-от: аналіз та синтез, культурологічний підхід, розгляд подій в хронологічний послідовності, мистецтвознавчий аналіз для виявлення стилістичних особливостей хореографічних постановок А. Поліщука та ін., сприяли проведенню об’єктивного дослідження. Наукова новизна. Вперше творчості Анатолія та Олександри Поліщуків присвячене спеціальне дослідження, з’ясовано їх роль у розвитку хореографічної культури Тернопільщини, виявлено стильові особливості балетмейстерських постановок А. Поліщука. Висновки. Потужний мистецький імпульс, отриманий Анатолієм та Олександрою Поліщуками, майбутніми педагогами Теребовлянського культосвітнього училища, в Київському державному інституті культури імені О. Є. Корнійчука дав можливість досягти найвищих щаблів мистецької та педагогічної майстерності на Тернопільщині. Вони відновили роботу ансамблю танцю в училищі, створили в Тернополі ансамбль народного танцю «Червона калина». У балетмейстерській творчості А. Поліщука поєдналося художнє переосмислення надзбручанського хореографічного фольклору, інтерпретація танців, що стали символами української народної хореографії («Козачок», «Гопак» та ін.) з авторськими хореографічними композиціями, що образною структурою тісно пов’язані із багатими пластами української народної культури, зокрема, символізмом побутових предметів та психоемоційними характерними проявами як ознакою етнічного менталітету («Червона калина», «Лобуряки»).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.