КОМУНІКАЦІЯ У МУЗИЦІ: ВЗАЄМОДІЯ АВТОРСЬКОГО ТЕКСТУ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ НА ПРИКЛАДІ КЛАВІРНОЇ МУЗИКИ БАРОКО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238699Анотація
Мета роботи. Стаття розкриває особливості формування нотного запису як засобу передачі інформації від композитора до виконавця у історичному контексті, зокрема, внаслідок розділення функцій авторів та інтерпретаторів музики. Робота окреслює певні орієнтири для роботи з музичним текстом у мінливому інформаційному полі сьогодення. Методологія дослідження полягає у застосуванні спостереження, індукції, узагальнення, моделювання. Такий підхід дозволяє розглянути та підсумувати певні закономірності тлумачення музичного тексту, які можуть слугувати корисною інформацією для науковців та музикантів-виконавців. Наукова новизна роботи міститься у формуванні нового підходу до інтерпретації музичного тексту, побудованого на узагальненні факторів, які впливали на умовність нотного запису протягом історії розвитку цього засобу комунікації, та формулюванні певних законів такого «розкодування». Висновки. Робота музикознавця або музиканта-практика з нотним текстом вимагає глибокого знання історичного контексту створення музики, виконавських традицій відповідного періоду, наукових джерел, часто – трактатів та методичних пояснень, створених самими композиторами. Ця інформація створює важливе комунікативне поле, у якому інтерпретатор музичного тексту може знайти або сформувати найоптимальніший варіант з коректних з точки зору художньої переконливості та стильової відповідності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.