Формейшн в танцювальному спорті: техніко-композиційні особливості
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.40.2021.250351Анотація
Мета статті – виявити особливості історичного розвитку та еволюцію техніко-композиційних особливостей хореографічної форми змагального виду спортивного бального танцю формейшн. Методологія дослідження. Застосовано історичний метод, що посприяв розгляду ґенези та розвитку формейшн; компаративний метод, завдяки якому виявлено спільні та відмінні риси виконання танців формейшн в ХХ ст. і на сучасному етапі, що посприяли визначенню характерних стилістичних та техніко-композиційних ознак формейшн та ін. Наукова новизна. Досліджено особливості історичного розвитку хореографічної форми змагального виду спортивного бального танцю формейшн; уточнено термін «формейшн»; розглянуто еволюцію техніко-композиційних особливостей формейшн в танцювальному спорті на початку ХІ ст.; проаналізовано загальноприйняту традиційну методику тренування формейшн, що заснована на багаторазовому повторенні змагальної композиції; окреслено перспективи формейшн в сучасному танцювальному спорті. Висновки. Активний розвиток бального танцю на початку ХХІ ст. посприяв становленню його в форматі складно-координованого виду спорту, що відповідно зумовило розвиток спортивно-технічної майстерності танцюристів, як одного з компонентів загальної системи підготовки. Наразі під досконалою технікою бальних танців розуміють найбільш раціональний та ефективний спосіб виконання, що дозволяє досягнути найкращого результату. Протягом останніх кількох років танець формейшн сильно змінився – збільшилася швидкість та динаміка виконання, з’явилися численні плавні зміни положення без повної зупинки, а також тенденція до прямої побудови, що зумовило підвищення вимог до техніки танцю і позитивно вплинуло конкурентоздатність на національному та міжнародному рівні.
Ключові слова: формейшн, бальний танець, танцювальний спорт, техніко-композиційні особливості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.