Роль В. Вшелячинського та його вихованців у становленні фортепіанного виконавства в Тернополі
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.41.2022.262995Анотація
Мета роботи. Публікація присвячена представленню відомих персоналій, які відіграли вагому роль у початковому етапі становлення фахового фортепіанного виконавства на Тернопіллі кінця XIX – початку XX століття, на прикладі Владислава Вшелячинського та його вихованців. Методологія дослідження полягає у використанні історико-компаративного та персоналістичного підходів, що дало змогу висвітлити постать музиканта-педагога Владислава Вшелячинського та його вихованців, пов’язаних із Тернопіллям, зокрема Дениса Січинського, у контексті культурно-освітнього життя Тернополя означеного періоду. Наукова новизна. Увагу зосереджено на ролі Владислава Вшелячинського у формуванні традицій фортепіанного виконавства в краї. Прослідковано вплив Владислава Вшелячинського на формування композиторського та виконавського стилів Дениса Січинського. Наведено короткі приклади характеристики фортепіанного письма Дениса Січинського на прикладі його мініатюр. Висновки. Простежено роль музиканта-педагога Владислава Вшелячинського в закладенні основ фортепіанного виконавства в Тернополі, на формування творчої особистості Дениса Січинського як першого фахового композитора-піаніста.
Ключові слова: музична культура Західної України, кінець XIX – початок XX століття, фортепіанне виконавство, Владислав Вшелячинський, Денис Січинський.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Олена Спольська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.