«Мадонна Україна» в естрадній пісні Івана Карабиця: погляд крізь призму національного колективного мислення
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.42.2022.270329Анотація
Мета роботи – обґрунтувати характерні риси образу «Мадонни України» як символу відповідного архетипу національного колективного мислення в естрадно-пісенній творчості Івана Карабиця. Методологія дослідження основана на використанні культурологічного й аналітичного методів та виявленні ментальних основ і результату втілення архетипу «Мадонни України» в естрадній пісні мистця. Наукова новизна роботи полягає у створенні ракурсу вказаного погляду на естрадну творчість Івана Карабиця. Висновки. Проведене дослідження дало змогу дійти висновку, що у творенні архетипу Рідної Землі Іван Карабиць трансформує глибинно-ментальні первні на узагальненому рівні. Мистець творить сутність архетипу України як Мадонни ‒ Матері-Землі і Жінки ‒ крізь призму відображення категорій Аури та Памʼяті (М. Копиця), а також Любові, Краси і Натхнення, почуття патріотизму проявляється з особливою синівською пошаною, і в цьому виявляються наріжні засади національного колективного мислення. Відгуки такого художнього посилу в мистецькій сучасності, на нашу думку, є питанням, що визначає перспективи подальших досліджень цієї проблематики.
Ключові слова: естрадна пісня Івана Карабиця, «Мадонна Україна», колективне мислення, архетип, українська музика.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Михайло Кулиняк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.