Формування системи мотивації персоналу на підприємстві.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6407.15.2017.135298Ключові слова:
мотивація, система мотивації й стимулювання, ключові показники ефективності, методи стимулювання персоналу.Анотація
Визначені теоретично-методологічні передумови розробки системи мотивації інноваційної діяльності персоналу. Уточнено поняття «мотивація» з урахуванням інноваційних змін сучасної економіки. Аналіз існуючих практик вітчизняних підприємств показав, що співробітники, які отримують фіксований оклад, орієнтовані тільки на формальне виконання своїх посадових обов’язків і при цьому зовсім не мотивовані на розвиток, на підвищення якості та ефективності виконаних робіт, збільшення об’єму виконаних операцій. В той же час стратегії розвитку всіх сучасних підприємств передбачають і ріст об’ємів, і підвищення якості продукції та послуг, і підвищення ефективності, і все це очікується від їх працівників. Логічною в такому разі є розробка системи мотивації, в рамках якої можна прив’язати оплату праці співробітників до досягнутих результатів. Дослідження діяльності підприємств показало, що одним з ефективних методів стимулювання персоналу є система мотивації, яка побудована на застосуванні КРІ. Формами мотивації проектних груп є: бонуси за виконаний проект, які коригуються залежно від результату виконання основних KPI етапу або проекту в цілому; фіксовані бонуси у вигляді процентів від прибутку; бонуси за етапами реалізації проекту. Ключові показники ефективності інноваційної діяльності розподілені на рівні та групи персоналу, відповідальні за їх виконання, що дає можливість забезпечити контроль за поточними й довгостроковими показниками діяльності; оцінити особисту ефективність кожного співробітника, орієнтувати персонал на досягнення необхідних результатів; забезпечити колективну та індивідуальну відповідальність за результати діяльності підприємства.
Посилання
1. Гриньова В. М. Проблеми мотивації праці персоналу підприємства : [монографія] / В. М. Гриньова, І. А. Грузіна. – Харків : ВД «ІНЖЕК», 2007. – 184 с.
2. Карпунь І. Н. Мотивація і стимулювання інноваційної діяльності підприємства / І. Н. Карпунь // Проблеми економіки та управління. – 2010. – № 628. – С. 529–533.
3. Клочков А. К. KPI и мотивация персонала. Полный сборник практических инструментов / А. К. Клочков. – М.: Эксмо, 2010. – 103 с.
4. Письменна М. С. Системний підхід до мотивації управлінського персоналу [Текст] / М. С. Письменна // Науковий вісник національного лісотехнічного університету України. – Львів, 2014. – Вип. 24.9. – С. 396.
5. Черкасов А. В. Інноваційна роль мотивації в системі управління персоналом [Текст] / А. В. Черкасов // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». – Львів, 2008. – № 628 : Проблеми економіки та управління. – С. 692–695.
6. Kibanov A.J. the Management staff of the organization: strategy, marketing, internationalization. Tutorial / A.J. Kibanov, I.B. Durackova. – M.: INFRA-M, 2011. – 301 p.