МІСЦЕ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ПРОБЛЕМ РЕГІОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6407.10.2014.35366Ключові слова:
інноваційна діяльність, агротехнологічна система, агропромисловий комплекс, технополіс, наукоград, кластер, інноваційне агромістоАнотація
У статті обґрунтовано необхідність впровадження інноваційних технологій у сільськогосподарське виробництво з метою забезпечення екологічних, економічних, соціальних, технологічних та енергетичних переваг на регіональному рівні. Наведено стан інноваційної діяльності у промисловості за 2011-2012 рр. Обґрунтована необхідність науково-обгрунтованого підходу до розміщення агротехнологічних систем з урахуванням особливостей агроекологічного районування регіонів. Досліджено особливості створення, законодавчого регулювання та діяльності наукоградів у Російській Федерації. Визначено тотожність наукоградів до західних технополісів, які створенні з метою випуску наукоємної продукції та прискорення технічного розвитку. Наведена статистика науково-технічних зон за країнами. Розглянуто проекти з підтримки та розвитку високих технологій в Білорусії – Парки високих технологій, в яких створене унікальне сприятливе середовище для розвитку бізнесу в області інформаційних технологій шляхом поєднання податкових пільг з добре підготовленими фахівцями для ІТ-галузі. Наведена висока ефективність їх діяльності, що забезпечує щорічне постачання інформаційних продуктів на суму від 50 до 100 млн дол. США. Запропоновано у контексті державної політики інноваційного розвитку вищої професійної освіти створити в Україні регіональні аграрні кластери бізнес-освіти на базі вищих аграрних закладів. Визначено передумови створення інноваційних агроміст на державному, регіональному, територіальному та інших рівнях з метою вирішення екологічних і економічних проблем регіонівПосилання
Шуст О.А. До питання формування інноваційної інфраструктури в АПК / О.А. Шуст [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnau/2010_154_2/10soa.pdf.
Чайка Т. О. Розвиток виробництва органічної продукції в аграрному секторі економіки України : монографія / Т. О. Чайка. — Донецьк : Вид-во «Ноулідж» (донецьке відділення), 2013. — 320 с.
Наукова та інноваційна діяльність в Україні : стат. збірник / Відповідальний за випуск І.В. Калачова. — К., 2013. — 287 с.
McKelvey M. (1991), How do National Systems of Innovation Differ?: A Critical Analysis of Porter, Freeman, Lundvall and Nelson, "Rethinking Economics: Markets, Technology and Economic Evolution", Edward Elgar. — 102 p.
О статусе наукограда Российской Федерации: Федеральный закон от 07.04.1999 г. №70-ФЗ [Электронный ресурс]. — Режим доступа : http://femida.info/35/fzosnrf001.htm.
Долголаптев А. Наукоград это то, где начинается инновационная экономика в стране [Электронный ресурс] / А. Долголаптев. — Режим доступа : http://www.ras.ru/digest/showdnews.aspx?id=c48736d2-8a2d-4f61-bad0-5b7c5c21c8ec&_Language=ru.
Парк высоких технологий [Электронный ресурс]. — Режим доступа : http://www.park.by.
Михайлова Л.І. Людський капітал: формування та розвиток в сільських регіонах : [монографія] / Л.І. Михайлова. — К. : ЦУЛ, 2008. — 388 с.