Особливості діагностики та лікування пухлин яєчка різного походження

Автор(и)

  • V.P. Stus ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Україна
  • M.M. Moiseenko ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Україна
  • V.M. Krasnov ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»; КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова», Україна
  • K.V. Nikolayeva ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Україна
  • M.Y. Polion ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Україна

DOI:

https://doi.org/10.26641/2307-5279.22.2.2018.135606

Ключові слова:

пухлина яєчка, крипторхізм, пухлинні маркери, дослідження, капсула яєчка, метастази

Анотація

Частка пухлин яєчка становить 1–1,5% в структурі загальної онкологічної захворюваності серед чоловіків і з кожним роком захворюваність тестикулярними пухлинами збільшується. Частіше хворіють чоловіки віком до 30 років, але за нашими даними за останні 5 років віковий пік припадає на хворих віком 30–40 років. Основними факторами ризику для розвитку даної патології, як за світовими даними, так і за нашими даними, є присутність пренеопластичного процесу, крипторхізму і травми (у 30,4% хворих в анамнезі відзначено наявність крипторхізму і травми). Згідно наших даних, для хворих семіномой було характерно збільшення рівня ХГЛ у 23 рази, ЛДГ – у 7 разів і АФП – у 3 рази, а для семиноми на тлі тератоми – АФП збільшено у 20 разів, а ЛДГ і ХГЧ – в 1,5 рази. Згідно з результатами гістологічного дослідження у 43% наших хворих виявлено проростання пухлини в капсулу яєчка. Було встановлено зв'язок між проростанням пухлини у капсулу і наявністю метастазів в клубових лімфовузлах, а також віддалених метастазів (у більшості хворих з проростанням пухлини у капсулу була виявлена наявність метастазів в клубових лімфовузлах, тоді як у хворих без проростання в більшості випадків метастазів не спостерігалося).

Посилання

Пасєчніков С.П. Урологія – Підручник / За редакцією Пасєчнікова С.П. – Вінниця: Нова книга, 2013. – С. 338–342.

Возіанов О.Ф. Урологія. Підручник / Возіанов О.Ф., Люлько О.В. – Дніпропетровськ: Дніпро– VAL, 2002. – С. 697–706.

Harland S.J., Nicholson P.W. Implications of a hereditary model for testicular cancer. In: Jones W.G., Appleyard I., Harnden P. and Joffe J.K. (eds.). – Germ Cell Tumours IV. John Libbey, London 1998. – Р. 17–25.

Джонс В.Г. Рак яичка: клиническая картина и стадия заболевания // Герминогенные опухоли яичка: биология, клиника, диагностика, лечение. – М., 2000. – С. 25–26.

Lutke Holzik M.F., Rapley E.A., Hoekstra H.J. et al. Genetic predisposition to testicular germcell tumours // Lancet Oncol. – 2004. – Vol.5. – P. 363–371

Ferlay J., Shin H., Bray F., Forman D., Mathers C., Parkin D. GLOBOCAN 2008, cancer incidence and mortality worldwide: IARC Cancer Base No. 10. Lyon, France: International Agency for Research on Cancer; 2010.

Лоран О.Б., Богданов А.Б. и др. Радикальные и органосохраняющие операции при злокачественных новообразованиях яичка // Анналы хирургии. – 2014. – № 1. – С. 25–30.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-06-27

Номер

Розділ

Онкоурологія