Організація системи бюджетування на підприємстві.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.32.2016.105595Ключові слова:
бюджет, бюджетування, система бюджетування, організація, планування, стратегія, центр відповідальності.Анотація
У статті розглянуто питання, пов'язані з організацією системи бюджетування на підприємстві, як механізму оперативного управління. Визначено складові системи бюджетування, недоліки, переваги та доцільність використання системи бюджетування в системі управління діяльністю вітчизняних підприємств. Запропоновано порядок його проведення, що забезпечить створення оптимальної структури, залежно від напрямів та стратегії діяльності підприємства з метою довгострокового і прибуткового існування на ринку. Зроблено висновок, що у сучасних умовах господарювання бюджетування на підприємстві стає більш динамічною, гнучкою системою, яка перебуває в тісному зв’язку з економічними процесами в країні, оскільки бюджетування є першим кроком до втілення в життя стратегічного плану підприємства. Роль бюджетування в діяльності вітчизняних підприємств насамперед полягає в тому, що воно сприяє росту ефективності використання ресурсів та витрат. Також важливим елементом у досягненні позитивних результатів від впровадження системи бюджетування є правильне визначення центрів відповідальності та надання усіх необхідних повноважень відповідальним особам. Проаналізована необхідність впровадження системи бюджетування, виявлені переваги та недоліки, успіхи та помилки аспектів постановки бюджетування, організація системи бюджетування на підприємстві говорять про доцільність використання бюджетування в системі управління діяльністю підприємств.Посилання
- Гамаюнов В.В. Внутрифирменное бюджетирование // В.В. Гамаюнов, В.Е. Хруцкий. – М.: Финансы и статистика, 2008. – 138 с. 2. Крючков А. Современные технологии бюджетирования [ Електронний ресурс]: http://www.iteam.ru/publications/finances/section_11/article_3349/
- Лапенков В.І. Основи бюджетування [ Електронний ресурс]: http://www.iteam.ru/publications/finances/section_11/article_22/
- Лихачова О.Н. Фінансове планування на підприємстві / О.Н. Лихачова. – М.: Проспект, 2003. – 264 с.
- Куцик В.І. Технологія бюджетування як інструмент управління підприємством / В.І. Куцик, І.В. Горбатюк // Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України. – 2011. – Вип. 21.5. – С. 248–253.
- Квасницька Р.С. Бюджетування на підприємстві: суть та основні передумови ефективного застосування / Р.С. Квасницька, С.О. Джерелейко // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2008. – № 5. – С. 54–56.
- Коркуна Д. Бюджетування у системі фінансового планування підприємства / Д. Коркуна // Формування ринкової економіки в Україні. – 2009. – Вип. 19. – С. 330–334.
- Дробот Н.М. Напрями удосконалення бюджетування на підприємствах / Н.М. Дробот // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Економіка, аграрний менеджмент, бізнес. – 2011. – Вип. 163. – Ч. 3. – С. 59–62.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сталіна Короленко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.