Подання
Вимоги до подання
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.-
Обсяг статті – до 12 сторінок включно з переліком використаних джерел.
Оформлення статті:
УДК для статей
JEL Classification
• формат А-4, поле верхнє, нижнє, праве, ліве – 2 см, шрифт Timeѕ New Roman 14, міжрядковий інтервал 1,5;
• назва доповіді (великі літери, напівжирний шрифт) вирівняна по центру українською мовою;
• авторський ORCID ID (здобувачам не обов’язково);
• Scopus ID / WoS (при наявності)
з лівої сторони сторінки подаються відомості про автора на українській та англійскій мовах:
•прізвище, ім'я та по батькові автора (напівжирний шрифт) українською мовою ( повністю); посада з назвою кафедри на якій працює автор, науковий ступінь, вчене звання, назва установи, де працює чи навчається автор, місто, країна, електронна пошта, номер телефона (не буде опублікован у збірнику);
• ім'я та прізвище автора (напівжирний шрифт) англійською мовою; посада з назвою кафедри на якій працює автор, науковий ступінь, вчене звання, назва установи, де працює чи навчається автор, місто, країна;
• анотація українською мовою - ПІБ українською мовою, назва статті, (розмір анотації 180 - 200 слів) потрібно навести об’єкт дослідження, проблема, що вирішувалася, суть отриманих результатів, наукову значущість роботи);
• ключові слова українською мовою, через ( ; )
• анотація англійською мовою аналогічна анотації на українській мові.
• ключові слова англійською мовою , через ( ; )
Зміст статті має містити наступні розділи (виділяться по тексту жирним шрифтом):
- Постановка проблеми та її зв’язки з науковими чи практичними завданнями;
- Аналіз останніх досліджень і публікацій, на які спирається автор з посиланням на джерела;
- Виділення невирішених частин загальної проблеми, котрим присвячується стаття;
- Формування цілей статті (постановка завдання);
- Виклад основного матеріалу дослідження ( з обґрунтуванням отриманих наукових результатів );
- Висновки даного дослідження і перспективи подальших робіт у цьому напрямку.
- Перелік використаних джерел (без повторів) оформляється відповідно до відповідних стандартів та дублюються у вигляді References у кінці тексту за нумерацією згадки по тексту.
Важливо! Оргкомітет залишає за собою право редагувати або відхиляти статті, які виконані та оформлені з порушенням вимог, встановлених редакційною колегією. Після отримання редакційною колегією відповідних матеріалів та їх початкової перевірки, на Вашу електронну пошту буде направлено підтвердження про включення тез доповіді до збірнику.
Редакція перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності.
Процес рецензування статей є критично важливою частиною академічної та наукової діяльності. Ось основні етапи цього процесу:
1. Подання статті:
o Автори надсилають свою роботу до наукового журналу.
2. Перевірка на відповідність вимогам журналу:
o Редакція журналу перевіряє, чи відповідає стаття формальним вимогам (формат, обсяг, структура). На цьому етапі стаття може бути відхилена без рецензування, якщо не відповідає вимогам журналу.
3. Первинна оцінка редактором:
o Заступник головного редактора або редакційна колегія оцінює загальну якість та релевантність статті. Якщо стаття підходить за темою та рівнем, її направляють на рецензування.
4. Вибір рецензентів:
o Заступник головного редактора вибирає незалежних експертів у відповідній галузі для рецензування статті. Зазвичай вибирають 1 - 2 рецензента.
5. Рецензування:
o Рецензенти оцінюють статтю за кількома критеріями: новизна, значущість, методологія, результати, висновки, відповідність літературі. Вони пишуть детальні звіти та рекомендують один із варіантів: прийняти, прийняти з незначними змінами, переглянути після значних змін або відхилити.
6. Рецензії та рішення редакції:
o Редактор аналізує рецензії та приймає рішення. Рішення можуть бути наступними:
Прийняти без змін.
Прийняти з незначними змінами.
Попросити автора внести значні зміни та подати статтю знову (рецензенти можуть знову перевірити статтю після змін).
Відхилити.
7. Сповіщення авторів:
o Автори отримують рішення редакції разом із коментарями рецензентів. Якщо потрібні зміни, автори мають їх внести та подати виправлену версію.
8. Рецензування виправленої версії (якщо необхідно):
o Якщо були запитані значні зміни, виправлена стаття може бути знову відправлена рецензентам для повторної оцінки.
9. Прийняття та публікація:
o Якщо стаття прийнята, її редагують, верстають та готують до публікації. Автори можуть отримати коректуру для перевірки перед фінальною публікацією.
10. Постпублікаційне рецензування (іноді):
o У деяких випадках після публікації статті інші вчені можуть висловлювати свої коментарі та критику, що може призвести до обговорень або додаткових досліджень.
Цей процес забезпечує високий рівень якості наукових публікацій та підтримує стандарти наукової етики й достовірності.
Термін рецензування – 10 – 15 робочих днів
Рецензенти повідомляються про то, що отримані ними рукописи є інтелектуальною власністю автора.
Положення про авторські права
Під час подання статті до збірки автор (автори) підтверджує її відповідність усім встановленим вимогам, зазначеним нижче:
- автор підтверджує, що стаття раніше не була опублікована і не посилалася на розгляд редакціям інших журналів чи збірників.
- автор (автори) підтверджує, що ця стаття є особистим напрацюванням.
- виключно автор несе відповідальність за зміст статті у сфері охорони авторського права та суміжних прав відповідно до законодавства України.
Редакція збірника пропонує всім авторам проводити самостійно попередню перевірку своїх статей на наявність у їхніх роботах недобросовісного цитування будь-якими доступними сервісами.
Редакція збірки здійснює офіційну перевірку наданих авторами матеріалів на наявність плагіату за допомогою сервісу https://corp.unicheck.com
Звіт про перевірку наукової публікації надсилається кожному автору та зберігається в електронній базі журналу протягом 5 років.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, надрукованих на його сторінках. Суперечки та проблеми у сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами опублікованими на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами, або третіми особами та авторами. Редакція збірки не втручається у конфлікт інтересів та не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечки чи проблемні питання у сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства у судовому порядку.
Положення про конфіденційність
Номера телефонів, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.