ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА: ВЗАЄМОДІЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.37.2019.190747Анотація
Починаючи з кінця ХХ століття, процеси глобалізації в світі щороку виходять на новий рівень. Це, в свою чергу, впливає на розвиток транснаціональних компаній (ТНК), які поширюють свій вплив на економіки країн всієї планети, а також на систему міжнародних економічних відносин в цілому. Можна сказати, що транснаціональні компанії, останнім часом, і є ініціаторами і основними прихильниками впровадження глобалізації. З огляду на те, що ТНК мають практично необмежені фінансові ресурси, їх діяльність створює загрози економічній безпеці як приймаючим країнам, так і країнам базування. Це пов'язано, в основному, з тим, що інтереси держав і компаній, щодо яких направлено економічне поширення ТНК, не враховуються в повному обсязі, а також через те, що цілі багатьох ТНК і країн, де вони базуються, суперечать основним принципам економічної безпеки. У статті авторами описані основні складові економічної безпеки, проаналізовані транснаціональні компанії, їх вплив на економіку країн, а також запропоновані кроки для зміцнення міжнародної економічної безпеки і країни в цілому.
Посилання
- 1. Cable V. (1995). What is International Economic Security? International Affairs (Royal Institute of International Affairs 1944-), 71 (2), 305. doi: 10.2307/2623436
- 2. “Forune 500” [Electronic Resource] available at: https://fortune.com/
- 3. The Global Competitiveness Report. The World Economic Forum. Available at: http://www.weforum.org/reports
- 4. Official website of United Nations [Electronic Resource] available at: https://www.un.org/ga/search/view_doc.asp?symbol=a/res/3281(XXIX)
- 5. World Investment Report 2019: Special Economic Zones, United Nations., New York
- 6. Tagi Sagafi-nejad in collaboration with John H. Dunning , 2008 “The UN and transnational corporations: from code of conduct to global compact”, United Nations Intellectual History project.
- 7. Karl P. Sauvant (ed.), 2008. "The Rise of Transnational Corporations from Emerging Markets," Books, Edward Elgar Publishing.
- 8. Leino, T. and J. Ali-Yrkko (2014). “How well does foreign direct investment measure real investment by foreign-owned companies?, Firm-level analysis”. Bank of Finland Research Discussion Paper No. 12/2014.
- 9. United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD). Transnational Corporations Statistics [Electronic resource] available at: http://unctad.org/en/Pages/DIAE/Transnational-Corporations-Statistics.aspx
- 10. Marsh P. (2012). The New Industrial Revolution: Consumers, Globalization and the End of Mass Production. Yale University Press, 320.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Žaneta Simanavičienė, Rima Žitkienė, Pavlo Burak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.