Волошин В.С., Бабенко А.В., Капранова Л.Г. Властивості грошей, як оманливого капіталу
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.28.2014.42251Ключові слова:
гроші, капітал, незабезпечені гроші, обманний капіталАнотація
Існує безліч прикладів, коли на звичайному папері сколочували незабезпечені (оманливі) капітали і величезні статки, зазнавали банкрутства цілі країни. Особливість цього феномена полягає в тому, що відсутність праці в додатковому капіталі робить його цікавим для обманних схем, сприяє створенню оманливого капіталу, який при появі не містить в собі скільки – небудь істотної матеріальної складової у вигляді додаткового продукту. На відміну від реального капіталу, оманливий капітал не забезпечений людською працею. Тоді виникає питання – на чому засновано прибуток оманливого капіталу? Література дає об'єктивну відповідь. Це обман, тобто, непропорційно вкладеній праці, перерозподіл капіталу. Грошам притаманна унікальна властивість - універсальний засіб кредитування, тобто властивість бути джерелом ще нереалізованої праці або послуги. Ніяка інша штучна система не здатна на прояв такої властивості - позичати незабезпечений попередніми результатами праці, що дає додаткову вартість. У статті показано, що гроші як товар у фінансових операціях мають привабливість для отримання оманливого капіталу. Така практика має місце і є однією з причин локальних і світових економічних криз. З часом такий шлях все одно призведе економіку в глухий кут.
Посилання
- K. Marx. Capital. Vol.1, p.141.
- Boisguillebert. «Dissertation sur la Nature des Richesses, de l'Argent et des Tribute», édit. Daire, «Économistes financiers». Paris 1843 t. I, p. 413.419, 417).
- H. Odum Energy basis of man and nature. / G.Odum, Yu.Odum. - Moscow: Progress, 1978. -437 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 V. S. Voloshin, A. V. Babenko, L. G. Kapranova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.