ВИЗНАЧЕННЯ РІВНОВАЖНИХ СТАНІВ У РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.28.2014.42561Ключові слова:
рівноважний стан, сталий розвиток, національне господарство, моделювання, економічна системаАнотація
Забезпечення сталого розвитку національного господарства є основою формування конкурентоспроможної економіки. За результатами проведених досліджень показано, що формування рішень, спрямованих на забезпечення сталого розвитку національного господарства, пов’язане із визначенням рівноважних станів у розвитку національної економіки, як складної системи. В основу забезпечення сталого розвитку покладено запропоновані концептуальні положення, які ґрунтуються на принципах збалансованого розвитку системи національного господарства. Для наукового обґрунтування стратегічних рішень щодо забезпечення сталого економічного розвитку, розроблена структурно-логічна схема. На теоретичному рівні проведені дослідження ефективності функціонування економічної системи. Надано формалізацію різних економічних ситуацій. Доведено, що визначення рівноваги є основою забезпечення сталого економічного розвитку системи національного господарства. Розроблено методику визначення рівноважних станів у розвитку економічної системи національного господарства. За результатами аналізу економіки з використанням отриманої виробничої функції встановлено зниження ефективності виробництва в умовах екстенсивного типу розвитку національної економіки. На основі гіпотетичного припущення залежності положення ізокванти та ізокости від стану стійкості надано класифікацію основних рівноважних станів економічної системи. За результатами досліджень встановлено, що система національного господарства знаходиться у не рівноважному стані. Виявлені закономірності складають основу обґрунтованого прийняття стратегічних рішень щодо забезпечення сталого розвитку національного господарства.
Посилання
- Голубков Е.П.Маркетинг для маркетологов. Предплановые маркетинговые исследования и стратегический анализ / Е.П.Голубков // Маркетинг в России и за рубежом. – 2008. – №2(64). – С. 106-125.
- Василенко В.А. Менеджмент устойчивого развития предприятий: [монографія] / В.А. Василенко. – К.: Центр учебной литературы, 2005. – 648 с.
- Томпсон А.А.Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стратегии / А.А. Томпсон, А.Д. Стрикленд. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 576 с.
- Свободный словарь терминов, понятий и определений по экономике, финансам и бизнесу. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://termin.bposd.ru/publ/18-1-0-31122.
- Замков О.О.Математические методы в экономике: учебник / О.О. Замков, А.В. Толстопятенко, Ю.Н. Черемных. Под общ. ред. д.э.н., проф. А.В.Сидоровича. – М.: МГУ им. М.В. Ломоносова, Издательство ДИС, 1998. – 368 с.
- Курс экономической теории: учебник – 4-е дополненное и переработанное издание – Киров: «АСА», 2001. – 752 с.
- Паршин Ю.И. Стратегия развития предприятия на основе концепции устойчивого функционирования экономической системы/ Паршин Ю.И. // Культура народов Причерноморья. – Симферополь: ТНУ им. В.И. Вернадского, 2011. – № 205. – С. 190-193.
- Офіційний сайт Державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Юрій Іванович Паршин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.