АНАЛІЗ ВПЛИВУ ЗОВНІШНІХ ТА ВНУТРІШНІХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ КРИЗОВОГО СТАНУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.28.2014.42591Ключові слова:
машинобудівні підприємства, зовнішні фактори, внутрішні фактори, кореляційно-регресійний аналіз, кризовий станАнотація
Протягом останніх років фінансовий стан галузі машинобудування значно погіршився. Кризовий стан машинобудівних підприємств спричинений як зовнішніми негативними факторами, так і внутрішніми, що визначають розвиток підприємства та є результатом його роботи. Мета статтіполягає в аналізі та оцінці впливу зовнішніх та внутрішніх факторів на формування стану машинобудівних підприємств. В роботі виявлені зовнішні та внутрішні фактори, що впливають на формування кризового стану машинобудівних підприємств. Побудована кореляційно-регресійна залежність індексу промислової продукції (машинобудування) від наступних показників: індекси цін виробників продукції машинобудування, обсяг освоєних капітальних інвестицій, індекс цінвиробників промислової продукції(електроенергія). Аналіз якості моделі дозволив зробити висновок, що вона є адекватною та може використовуватися для аналізу впливу зовнішніх факторів на формування кризового стану машинобудування. З метою дослідження впливу основних внутрішніх факторів на показники, що характеризують кризовий стан підприємств: коефіцієнт фінансування, коефіцієнт рентабельності активів, коефіцієнт Бівера, побудовано кореляційно-регресійні моделі. Аналіз якості побудованих моделей дозволив зробити висновок, що вони є адекватними та можуть використовуватися для аналізу впливу внутрішніх факторів на стан підприємств. Запропоновані кореляційно-регресійні моделі з використанням фінансових показників та коефіцієнтів мають наступні переваги: базуються на комплексному аналізі; ефективні для виявлення підприємств, які зазнають труднощі; дають можливість спрогнозувати рух підприємства до банкрутства.
Посилання
- Ансофф И. Стратегическое управление / Под ред. Л.И. Евенко. Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989.
- Бланк И.А. Основы финансового менеджмента Т2 / И.А. Бланк. – К: Ника-Центр, 1999. - 512 с.
- Боровиков В.П. Популярное введение в программу STATISTICA / В.П. Боровиков. – М.: КомпьютерПресс, 1998. – 267 с.
- Букреев А.М. Антикризисное управление на предприятии в условиях обострения глобальной конкуренции: монография/ А.М. Букреев, В.Н. Гончаров, Т.Н. Рыбина и др. – Минск: Мисанта, 2012. – 434 с.
- Державна служба статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukrstat.gov.ua/
- Забезпечення реалізації повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Інформаційна база даних емітентів. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://smida.gov.ua
- Коваленко Е.С. Анализ влияния факторов внешней среды на формирование кризисности в коксохимической отрасли / Е.С. Коваленко // Бізнес Інформ. – 2014. – №9. - с.131-140.
- Колісник М.К. Антикризове управління виробничо-господарськими структурами у машинобудуванні : монографія / М. К. Колісник. - Л. : "Львів. політехніка", 2009. - 206 с.
- Корінєв В.Л. Ціноутворення на продукцію машинобудівного підприємства: монографія / В.Л. Корінєв, М.О. Бокулєва, І.В. Олійник. – Запоріжжя: КПУ, 2011. – 212 с.
- Кривов'язюк І.В. Антикризове управління підприємством : навч. посіб. / І.В. Кривов'язюк. - К. : Кондор, 2008. - 366 с.
- Нижник В. М.Методи оцінки впливу факторів зовнішнього середовища на бізнес-процеси промислових підприємств / В. М. Нижник, О. М. Полінкевич // Економічні науки. Сер. : Економіка та менеджмент. – 2012. – Вип. 9(2). – С. 334 – 345.
- Шведчиков О.А. Моделювання впливу зовнішнього середовища на сталий розвиток промислового підприємства / О. А. Шведчиков // Вісник Дніпропетровського університету. Серія «Економіка». – 2012. – Вип. 6/2. – С. 203 – 207
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Євген Олександрович Григоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.