СЕРЕДНІЙ КЛАС У СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.30.2015.74257Ключові слова:
система, система соціально-економічного розвитку, середній клас, соціально-економічна політика, стратифікація суспільства, соціальні процесиАнотація
Зроблено аналіз процесу забезпечення формування середнього класу у системі соціально-економічного розвитку держави з урахуванням забезпечення соціальної безпеки як організованої, цілеспрямованої діяльності та соціально-економічних передумов які мають характер комплексної діяльності, що одночасно охоплює різні сфери як соціальної, так і економічної, політичної та інших видів активності (фінансову, продовольчу, екологічну, техногенну, науково-технологічну, зовнішньоекономічну тощо). Для більш детального розуміння проблематики та визначення місця середнього класу у системі соціально-економічного розвитку всебічно досліджено поняття «система». Дослідивши поняття «система» визначено поняття «система соціально-економічного розвитку» як організаційно-економічні та правові заходи із запобігання соціально-економічним загрозам, що охоплює такі елементи: об’єктивний і всебічний моніторинг економіки й суспільства з метою виявлення та прогнозування внутрішніх і зовнішніх загроз соціальній сфері; визначення гранично допустимих значень соціально-економічних показників, недотримання яких призводить до нестабільності й соціальних конфліктів; діяльність держави щодо виявлення та запобігання внутрішнім і зовнішнім загрозам у соціальній сфері. Виявлено вимоги ефективного функціонування соціально економічної системи формування середнього класу. У зв’язку з комплексністю, різноманітністю і складністю завдань соціального розвитку й функціонування, досліджено на різних рівнях соціально-економічний механізм формування і підтримки середнього класу. На основі проведеного аналізу сформовані напрямки спеціального курсу державної політики, націленої на розвиток середнього класу в Україні.Посилання
- Бурмака М.М. Класифікація типів розвитку соціально-економічних систем / М. М. Бурмака // Економіка транспортного комплексу. - 2014. - Вип. 23. - С. 37-50.
- Диха М.В. Принципові підходи до визначення стратегії соціально-економічного розвитку держави / М. В. Диха // Економіка України. - 2013. - № 2. - С. 29–37.
- Кільніцька О.С. Середній клас як фактор активізації соціально-економічного розвитку / О. С. Кільніцька // Вісник Житомирського національного агроекологічного університету. - 2011. - № 2(2). - С. 25-32.
- Панкратова Н.Д. Становление и развитие системного анализа как прикладной научной дисциплины/ Н.Д. Панкратова // Системні дослідження та інформаційні технології. – 2002. – № 1. – С. 65-93.
- Савченко В.Ф. Теоретичні засади регулювання соціально-економічного розвитку держави та регіонів / В. Ф. Савченко // Наукові праці [Чорноморського державного університету імені Петра Могили комплексу "Києво-Могилянська академія"]. Серія : Економіка. - 2008. - Т. 99, Вип. 86. - С. 18-23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О. Л. Андронік
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.