МЕТОДИ ПОШУКУ ТА ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ З ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ
Аннотация
Мета. Проаналізувати методи збору, пошуку та обробки інформації з інноваційної діяльності банку та запропонувати класифікацію цих методів за найсуттєвішими ознаками.
Методика. Проаналізовано методи збору, пошуку та обробки інформації з інноваційної діяльності банку, розглянуто основні методи пошуку та аналізу інноваційних ідей. Проведено критичний аналіз міжнародних рекомендацій Oslo Manual: Guidelines for Collecting and Interpreting Innovation Data, на основі якого уточнено методи збору інформації для банків.
Результати. На основі проаналізованих джерел вітчизняних та іноземних авторів виявлено найбільш суттєві ознаки для класифікації методів пошуку та аналізу інноваційних ідей та розроблено їхню класифікацію.
Наукова новизна. На основі аналізу процесу наукової творчості виділено ознаки для класифікації методів пошуку та аналізу інноваційних ідей та розроблено саму класифікацію.
Практична значущість. Надана класифікація надає можливість відбирати необхідні методи для пошуку інноваційних ідей і відповідні інструментальні засоби для їхньої реалізації.
Ключові слова: методи збору інформації, методи пошуку інноваційних ідей, класифікація методів.
Библиографические ссылки
Oslo Manuel. Guidelines for Collecting and Interpreting Innovation Data. – 3rd Edition. – Manuel d'Oslo. Principes directeurs pour le recueil et l'interpretation des donnees sur l'innovation [Electronic resource]. – Available from: <http://unstats.un.org/unsd/EconStatKB/Attachment336.aspx>.
Oslo Manuel, Guidelines for Collecting and Interpreting Innovation Data, available at: http://unstats.un.org/unsd/EconStatKB/Attachment336.aspx.
Єгоричева С.Б. Банківські інновації: навч. посіб. / С. Б. Єгоричева. – К.: Центр навч. літ-ри, 2011. – 208 с.
Yehorycheva, S.B. (2011), Bankivski innovatsii [Banking Innovation], tutorial, Tsentr uchb. lit-ry, Kiev, Ukraine.
Перечень поиска методов новых решений [Электронный ресурс]. – Режим доступа: <http://innovation-management.ru/innovaczionnyj-proczess/perechen-metodov>.
“List of a Search methods of new solutions”, available at: http://innovation-management. ru/innovaczionnyj-proczess/perechen-metodov.
Методы поиска людей и создания инноваций [Электронный ресурс]. – Режим доступа: <http://www.inventech.ru/pub/methods/>.
“Methods of a Search people and Creating innovation”, available at: www.inventech.ru/pub/methods/.
Кононенко Е.Т. Проблемы научного творчества (философский аспект) / Е.Т. Кононенко // Філософія. Економіка. Європейський погляд: Всеукр. наук.-теорет. Інтернет-конф., 31 січня 2012 р. – Донецьк: ДонНУЕТ, 2012. – 242 с.
Kononenko, Ye.T. (2012), “Problems of scientific creativity (philosophical aspect)”, in Philosophy. Economy. European look, All-Ukr. Sci.-Theor. Internet Conf., Donetsk, 242 p.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
1. Автор надає Журналу право на використання Твору наступними способами:
1.1. Використовувати Твір шляхом опублікування його в науковому журналі «Вісник Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (серія «Економічні науки») мовою, що погоджена Автором і Журналом.
1.2. Переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати Твір без порушення суті змісту.
1.3. Журнал має право довести Твір до загального відома, у т.ч. розміщення Твору повністю або частково в мережі Інтернет на веб-сторінці наукового журналу та інших інформаційних ресурсах.
2. Журнал має право встановлювати умови прийому і опублікування Твору в збірнику. Редколегії належить виняткове право відбору або відхилення матеріалів. Матеріальний носій рукопису поверненню не підлягає.
3. Автор заявляє, що:
- він є автором (співавтором) Твору;
- авторські права на даний Твір не передавались раніше та не будуть передані в майбутньому третім особам;
- даний Твір не був раніше опублікований та не буде опублікований в іншому виданні до публікування його Журналом;
- він не порушив права інтелектуальної власності інших осіб. Якщо у Творі наведені матеріали інших осіб, за виключенням випадків цитування в обсязі, виправданому науковим, інформаційним або критичним характером Твору, використання таких матеріалів здійснюється Автором з дотриманням норм законодавства;
- він отримав усі необхідні дозволи на використання результатів, фактів та інших перейнятих матеріалів, правовласником яких є не він.
4. Автор надає згоду на передачу Журналом його особистих даних:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- відомості про наукову кваліфікацію (науковий ступінь, вчене звання);
- відомості про місце роботи та посаду;
- контактні дані авторів.