Динаміка інновацій у соціокультурному просторі
Аннотация
Мета. Проаналізовано інновації як цілісний соціокультурний феномен. Розкрито сутність інноваційної культури.
Методика. Розглянуто органічний зв'язок традицій і інновацій за допомогою реконструкції концепту самоорганізації, що імпліцитно містить у собі як інформацію про минулий досвід людства, так і ідеали, що орієнтують суспільство на досягнення певної мети в майбутньому. Досліджено феномен інноваційної культури.
Результати. Єдність інноваційності й традиційності, що фіксується в загальнокультурному принципі наступності, є найважливішою передумовою соціального прогресу. Синтез традицій і інновацій, який є основою внутрішнього саморозвитку культури, являє собою діалектичну взаємодію елементів старого і нового, що виникає як реакція апробованого і стабільно старого на умови середовища, що змінилися.
Наукова новизна. Обґрунтовано значення інноваційної культури як об'єктивної необхідності сучасного соціуму.
Практична значущість. Викладені в статті положення, висновки, результати розкривають особливість взаємозв'язку елементів онтологічних передумов інновацій, що обумовлює збалансований підхід до вирішення суспільних проблем.
Ключові слова: інновація, традиція, культура, соціокультурний простір, суспільство, розвиток.
Библиографические ссылки
Бестужев-Лада И.В. Прогнозное обоснование социальных нововведений / И.В. Бестужев-Лада. – М.: Наука, 1993. – 240 с.
Лисин Б.К. Инновационная культура / Б.К. Лисин // Инновации. – 2008. – № 10. – C. 49-53.
Ортега-и-Гассет Х. Запах культуры / Х. Ортега-и-Гассет. – М.: Алгоритм, 2006. – 384 с.
Пригожин А.И. Нововведения: стимулы и препятствия. / А.И. Пригожин – М.: Политиздат, 1989. – 238 с.
Руденко І.М. Інновації: сутність і процеси становлення / І.М. Руденко // Філософські обрії. – 2010. – № 24. – C. 110-120.
Сорокин П. Социальная и культурная динамика. Исследование изменений в больших системах искусства, истины, этики, права и общественных отношений / П. Сорокин. – М.: Астрель, 2006. – 1175 с.
Тард Г. Социальные законы / Г. Тард. – М.: Либроком, 2009. – 64 с.
Загрузки
Опубликован
Выпуск
Раздел
Лицензия
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).