Оцінка відповідності структури природоохоронних територій Європейських країн критеріям МСОП
Ключові слова:
природоохороні території, критерії МСОП, національні парки, заповідники, заказники, пам’ятки природи, регіональні ландшафтні парки, резерват, екологічне законодавство,Анотація
Мета. Проаналізувати законодавчі бази України та провідних країн Європи (Польщі, Німеччини, Великої Британії, Франції) щодо історії створення, розвитку та сучасної структури природоохоронних територій. Результати. На основі отриманих даних зроблено розподіл та порівняння категорій природоохороних територій Польщі, Німечини, України, Великої Британії і Франції з критеріями Міжнародної спілки охорони природи (МСОП). Висновки. Визначено перспективні напрямки розширення площ ПЗФ названих країн, згідно вимогам МСОП.
Посилання
Винтер Г. Окружающя середа, ресурсы, биосфера: Представление о природе и праве// Экологическое право. 2001.№3. С. 30-36.
Заповідна справа в Україні: Навчальний посібник./За заг. ред. М. Д. Гродзинського, М. П. Стеценка. К.:2003.-306с.
Експрес-оцінка стану територій природно-заповідного фонду України та визначення пріоритетів щодо управління ними / Б.Г. Проць, І.Б. Іваненко, Т.С. Ямелинець, Е. Станчу – Львів: Гриф Фонд, 2010. 92 с.
Кушнірук Ю. С., Яковишина М. С. Конспект лекцій з дисципліни «Екологічні мережі» Рівне: НУВГП, 2011.38 с.
Національна стратегія зміцнення фінансової стійкості природоохоронних територій України. Київ: Міністерство охорони навко-лишнього природного середовища, 2009. 35с.
Про екологічну мережу України [Текст]: закон України від 24 червня 2004 р. N1864-IV.// Відомості Верховної Ради. 2004. № 45.
Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки [Текст]: закон України від 21 верес. 2000 р. N1989 //Відомості Верховної Ради України. 2000. N 47. ст. 405.
Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року [Текст]: Закон України від 21 грудня 2010 року № 2818 - VI.// Відомості Верховної Ради України. 2011. № 26.
Території та об’єкти ПЗФ України [Електронний ресурс]. – URL: http://www.pzf.menr.gov.ua
Les reserves naturelles. [Електронний ресурс]. – URL: http://droitnature.free.fr/Shtml/ EspProtege_RN.shtml
Loi n° 2002-276 du 27 février 2002 relative à la démocratie de proximité (1). [Електронний ресурс]. – URL: http://www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=JORFTEXT000000593100
Parcs nationaux de France. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.parcsnationaux.fr/
Forms of nature protection. [Електронний ресурс]. – URL: http://www.gdos.gov.pl/forms-of-nature-protection
Formy ochrony przyrody w Polsce. [Електронний ресурс]. – URL: http://www.wlin.pl/las/lesnictwo/ochrona-srodowiska-w-polsce/formy-ochrony-przyrody-w-polsce/
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).