ГІС-модель просторової структури екологічної мережі Cіверсько-Донецького природного коридору для оптимізації використання біоресурсів (на прикладі Чугуївського і Зміївського районів Харківської області)
Ключові слова:
геоінформаційні технології, екомережа, природний коридор, біоресурсиАнотація
В ході проведення дослідження визначено елементи просторової структури та межі складових елементів екологічної мережі та створені цифрові картогрофічні моделі об’єктів ПЗФ, Зміївського та Чугуївського районів Харківської області.Посилання
Горелов Л.Н. Растительный покров Харьковщины/Л.Н. Горелова, А. А. Алехин. – Харьков: Харьк. национ. ун-т, 2002. – 231 с.
Гродзинський Д. М., / Проблеми збереження та відновлення біорізноманітгя в Україні./ Д. М. Гродзинський, Ю.Р.Шеляг-Сосонко, Т. М. Черевченко. - К. : Академперіодика, 2001. - 104 с.
Гродзинський М.Д. Основи ландшафтної екології: Підручник / М.Д. Гродзинський. – К.: Либідь 1993. – 224 с.
Жемеров О. О. Фізична географія Харківської області: Навч. посібник / О. О. Жемеров, Н. І. Мачача, І. Ю. Лєкарєва, В.Г.Космачов / За ред. О. О. Жемерова – Х.: ХДУ, 1993 г. – 96 с.
Закон України «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки»//Вісник ВР України. – Закон №1989-111 від 21.09.2000. –С. 25-41
Майкл Н. ДеМерс Основы геоинформационных систем / ДеМерс, Майкл Н. – Нью-Мексико – 1999. – 472 c.
Некос А. Н., Дистанційні методи досліджень в екології: Навчальний посібник./ Некос А. Н., Щукін Г. Г., Некос В. Ю – Х.:Бібліотека еколога, 2007 – 370с.
Шеляг Ю. В. Екомережа України та її природні ядра// Укр. бот.журнал. / Ю. В. Шеляг, Ю. Р. Сосонко, В. С. Ткаченко, Т.Л.Андрієнко. – 2005. – Т.62. – №2. – С. 142 – 158.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).