Особливості вирішення проблеми відходів в умовах Закарпатської області
Ключові слова:
відходи, звалищний газ, біогаз, полігони, електроенергія, Закарпатська областьАнотація
У статті розглядаються питання щодо впровадження на існуючих полігонах ТПВ Закарпатської області сучасних технологій збору та використання звалищного газу з метою виробництва (продажу) електроенергії. Встановлено, що в умовах полігонів ТПВ міст Мукачево, Ужгород, Хуст та Тячів можна вилучити з тіл смітників сумарно до 32 млн. м3/рік біогазу, за допомогою якого отримати близько 2,28 млн. кВтг/рік електроенергії. Будувати газозбірні установки за умов невеликих сільських звалищ ТПВ не є доцільним з економічної точки зору.
Посилання
Матушевська Н. Р. Тверді побутові відходи та методи їх утилізації / Н. Р. Матушевська // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Зб. наук. праць. – 2007. – Вип. 3 (39), Ч. 1. – С. 112-117.
Прищепа А. М. Екологічні проблеми та стратегія поводження з твердими побутовими відходами (на прикладі міста Дубно) / А.М.Прищепа, О. А. Брежицька // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Зб. наук. праць. – 2007. – Вип. 3 (39), Ч. 1. – С. 145-150.
Современные методы обращения с опаснимы отходами. Управление экосистемами. / [И.П.Крайнов, П.М.Семенченко, В.М.Боровой и др.]. – Мариуполь: Рената, 1998. – 40 с.
Кожухар В. Я. Емісія звалищного газу з полігону твердих побутових відходів «Дальницькі кар’єри» / В.Я.Кожухар, Д.В.Миронов, О.А.Стратулат // Труды Одесского политехнического университета. – 2004. – Вып. 2 (22). – С. 3-6.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).