ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ З ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА
Ключові слова:
персональне навчальне середовище (Personal Learning Environment, PLE, підготовка вчителя з початкової освіти, педагогічний коледж, освітній процес, початкова школа.Анотація
У статті розглянуто шляхи формування готовності майбутніх учителів з початкової освіти до використання персонального навчального середовища. Розглянуті теоретичні аспекти педагогічної проблеми "формування готовності" майбутніх педагогів до професійної діяльності.
Запропоновані шляхів формування готовності майбутніх учителів з початкової освіти до використання персонального навчального середовища, серед яких: необхідність зміни засобів, форм і методів навчання та виховання студентів у вищому навчальному закладі; організація освітнього процесу з підготовки майбутніх учителів початкової школи з використанням типового PLE вищого навчального закладу; динамічний характер PLE ВУЗу, яке постійно удосконалюється і змінюється; підтримка з боку адміністрації базових шкіл щодо розгортання і використання персонального навчального середовища школи.
Посилання
Ангеловски К. Учителя и инновации / К. Ангеловски Крсте. [Пер. с македонського]. – М. : Просвещение, 1991. – 159 с.
Двадцатипятилетие научной школы "Подготовка творческого учителя": проблемы, поиски, решения: коллектив. моногр. очерк / [А. И. Кузьминский и др.; ред. Л. Кондрашова]. – Черкассы: ЧНУ им. Богдана Хмельницкого, 2014. – 233 с.
Кучерявий О. Г. Педагогіка: особистісно-розвивальні аспекти : [навч. посіб.] / О. Г. Кучерявий. – К. : НВП "Наукова думка", 2011. – 464 с.
Сластенин В.А. Педагогика. Инновационная деятельность / Сластенин В.А., Подымова Л.С. – М.: Магистр, 1997. – 223 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 В.М. Смоляк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).