ДЕЙЗІ-БІБЛІОТЕКА ЯК ЗАСІБ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Ключові слова:
інклюзивна освіта, інклюзивний дошкільний навчальний заклад, діти з вадами зору, дейзі-бібліотекаАнотація
У статті розкрита актуальність проблеми соціалізації, навчання, виховання й розвитку дітей з психофізичними вадами, зокрема з порушеннями зору; у інклюзивному дошкільному навчальному закладі.
Мета статті: на основі аналізу теорії та практики інклюзивного навчання дітей з вадами зору в дошкільному навчальному закладі визначити принципи, підходи, умови його організації; схарактеризувати дейзі-бібліотеку як засіб навчання дітей з вадами зору в інклюзивному дошкільному навчальному закладі та обґрунтувати технічні й методичні можливості її застосування.
У результаті наукового дослідження виявлено дидактичні можливості дейзі-бібліотеки як засобу навчання дітей з вадами зору в інклюзивному дошкільному навчальному закладі; встановлено, що використання дейзі-бібліотеки є ефективним методом навчання дітей з порушенням зору.
Посилання
Базовий компонент дошкільної освіти
Ермаков В. П., Якунин Г. А. Развитие, обучение и воспитание детей с нарушением зрения
Закон України «Про охорону дитинства» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T012402.html
Закон України про дошкільну освіту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukped.com/statti/zakoni-z-pitan-osviti/108.html
Инклюзивноеобразование / Под ред. Н. Гусевой
Колупаєва А. А. Діти з особливими освітніми потребами та організація їх навчання
Колупаєва А. А. Інклюзивна освіта: реалії та перспективи: монографія
Офіційна сторінка навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами зору «ЛЕВЕНЯ» (м.Львів): http://levenia.iatp.org.ua/
Офіційний сайт Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» : www.openlife.lviv.ua!
Програма розвитку дітей сліпих та зі зниженим зором від народження до 6 років. / Укладачі: Вавіна Л. С., Бутенко В. А., Гудим І. М. – К. : Інститут спеціальної педагогіки НАПН України, 2012. – 210 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Гуренко О.І., Чумак.Т.О.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).