ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ НА СУСПІЛЬНУ СВІДОМІСТЬ: ЦІННІСНИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2019.165302Ключові слова:
суспільна свідомість, самосвідомість, інформаційні механізми впливу, інформаційна хвороба, інформаційна імунність, соціальна комунікація, страх, моральна природа, свободаАнотація
Метою роботи є аналіз інформаційно-комунікаційних механізмів впливу на суспільну свідомість, розгляд ролі чисельних табу, що можуть розумітися як прояв соціально-комунікативної патології, своєрідної «інформаційної хвороби» суспільства. методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів пізнання, зокрема: аналізу, синтезу, логічного методу та методу узагальнень. Наукова новизна полягає у запропонуванні шляхів блокування неявних табу, виявлення їх генетичного коріння – страху, з метою зменшення хибного впливу на суспільну самосвідомість, обґрунтуванні можливість подолання інерції стратегії конфронтації в процесі становлення самосвідомості людини і соціуму. Висновки. Інформаційний імунітет у формі різних табу, що насаджуються «зверху», ніколи не буде в достатній мірі ефективним. Імунна система організму в цілому базується на достатньо ефективній самокорекції захисних та толерантних реакцій. Таким чином, не заперечуючи адміністративних та юридичних аспектів захисту від подібних явищ, потрібно все ж таки сподіватися на ті захисні бар’єри, що створюються саме «моральнісним імунітетом» особистостіПосилання
Нерсесянц В. С. История политических и правовых учений / Под ред. В. С. Нерсесянца. Москва : ИНФРА, 1998. С. 533.
Спекторский Е.В. Понятие общества в античном мире. Варшава, 1911. С. 24.
Свинцов В.И. Правда, которая не является правдой // Свободная мысль. 1994. № 2.
Фрэзер Д. Золотая ветвь: Исследование магии и религии / Пер. с англ. 2-е изд. Москва : Политиздат, 1983. С. 235-251.
Петров Р.В. Иммунология. Москва : Медицина, 1986. С. 15-16.
Мак Иннис Р. Нравственное начало природы человека; Пер. с англ. В.Я.Васильева. Киев: Б.и., 1999. С. 44.
Nersesyants, V. S. (1998). History of Political and Legal Doctrines. Moscow: INFRA [in Russian].
Spectorskyi, E. V. (1911). The Concept of the Society in the Ancient World. Warsaw [in Russian].
Svintsov, V. I. (1994). True, Which is not True. Svobodnaya myisl, № 2 [in Russian].
Frazer, J. (2nd ed.). (1983). Golden Branch: Study of Magic and Religion. Moscow: Politizdat [in Russian].
Petrov, R. V. (1986). Immunology. Moscow : Medicine [in Russian].
Mak Innis, R. (1999). Moral Origin of Human Nature.(V. Y. Vasilieva, Trans.). Kyiv: B.I. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Elena Kunderevich
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.