ІНФОРМАЦІЙНА КУЛЬТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ІНДИКАТОР СТАНУ ЇЇ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2019.175877Ключові слова:
інформація, культура, суб’єкт управління, організація, продукт спільної діяльності, інформаційна система, інформаційні технології.Анотація
Мета роботи. Визначити сутність інформаційної культури організації, як суб’єкту соціального управління, розкрити причини її дослідження та розглянути різновиди, виділити основні елементи та проаналізувати складники, намітити напрями подальшого дослідження в аспекті формування інформаційного суспільства. Методологія дослідження полягає у застосуванні інформаційного методу та методу сходження від абстрактного до конкретного. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про інформаційну культуру організації як складника її організаційної культури з однієї сторони та інформаційної культури суспільства з іншої. Запропоновано основні складники інформаційної культури організації, до яких відносяться: культура документування інформації та культура її аналітико-синтетичного опрацювання, культура керування рухом документованої інформації, техніко- технологічна та праводілова інформаційна культура, а також культура управління інформаційним забезпеченням діяльності організації. Висновки. Інформаційна культура організації – продукт сукупної діяльності й головний об’єкт культурної творчості її персоналу. Інформаційна культура організації подається як науковий інтегральний напрям, що включає комплекс взаємозв’язаних заходів, методів і засобів стосовно командної роботи з інформацією, які в змозі забезпечити завдяки реалізації процесів створення та якісного функціонування сучасних інформаційних систем, впровадження документно- інформаційних технологій, досконалу розбудову діяльності апарату управління організації з метою здійснення нею ефективного менеджменту. Кожен з перелічених складників інформаційної культури організації є невіддільним від інших, актуальним і потребує окремого розгляду та докладного роз’яснення.Посилання
Белл Д. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / Пер. с англ. 2-е изд., испр. и доп. Москва : Academia, 2004. 788 с.
Маклюэн М., Фиоре К. Война и мир в глобальной деревне / Пер. с англ. Москва : ACT; Астрель, 2012. 219 с.
Тоффлер Э. Третья волна. Москва : Изд-во ACT, 1999. 776 с.
Иноземцев В.Л. Современное постиндустриальное общество: природа, противоречия, перспективы. Москва : Логос, 2000. 330с.
Трач Ю.В. Нові інформаційні технології та інформаційна культура у глобалізованому світі. Культура України. 2016. Вип. 52. С.112-117.
Урсул А.Д., Бабурин С.Н. Политика устойчивого развития и государственно-правовой процесс. Москва : Инфра-М, 2010. 560с.
Чередник Л. А. Інформаційна культура як складник загальної культури особистості: Мат-ли ІХ Міжнар. конференції інформаційна освіта та професійно-комунікативні технології ХХІ століття Одеса, 8-9 вересня 2016 року. С. 364-370.
Герчанівська П.Е. Культура управління: навч. посібник. ІОЦ Вид. «Політехніка». Київ, 2005. 152 с.
Bell, D. (2004). Coming post-industrial societу. Experience of social prognostication Trudged. with an end, there is a 2nd publ. M.: Academia [in Russian].
Maklyuen, M., Fiore, K. (2012). War and peace in the global village Trans. from English. M.: ACT; Astrel' [in Russian].
Toffler, E. (1999). The Third Wave. M. Publishing house: ACT [in Russian].
Inozemtsev, V. (2000). Modern post-industrial society: nature, contradictions, perspectives. M.: Logos [in Russian].
Trach, Y. (2016). New Information Technologies and Information Culture in a Globalized World. – Culture of Ukraine. 52,112-117 [in Ukrainian].
Ursul. A. (2010). The policy of sustainable development and the state-legal process S.N. Baburin – М.: Infa-М [in Russian].
Tcherednic, L. (2016). Information culture as a component of the general culture of the personality: Сonferences informational education and professional-communicative technologies of the XXI century Odesa, September 8-9, 364-370 [in Ukrainian].
Gertshanivska, P. (2005). Management culture: teach. Manual: IOTs View. «Polytechnic». Kiev [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Yuriy Paleкha
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.