КУЛЬТУРА КЕРУВАННЯ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ ЯК СКЛАДНИК ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ОРГАНІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2020.205409Анотація
Мета роботи. Визначити сутність культури керування документацією, як складника
інформаційної культури організації, розкрити та проаналізувати її основні елементи,
намітити напрями її вдосконалення в аспекті формування корпоративної культури організації. Методологія дослідження полягає у застосуванні інформаційного методу та методу сходження від абстрактного до конкретного. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про культуру керування документацією як складника інформаційної культури особистості з однієї сторони та інформаційної культури організації з іншої. Інформаційна культура організації, в свою чергу, подається як складник її організаційної культури з однієї сторони та інформаційної культури суспільства з іншої. Висновки. Культуру керування документацією, як продукт сукупної
діяльності й головний об’єкт культурної творчості персоналу організації можна подати як складну, багатоаспектну структуру, що включає знання нормативних актів щодо керування документаційними процесами в Україні, навички долучати інформацію до ІАС та управляти нею, спроможність працювати з документами в ІАС, здатність здійснювати інформаційний моніторинг, спроможність зберігати інформацію та швидко її знаходити в електронному архівному підрозділі. Поєднання основних елементів культури керування документацією ґрунтується на принципах комплексності, диференційного підходу та безперервності й дає нове бачення та розуміння необхідності колективної роботи над створенням інформаційних документів. Культуру керування документацією доповнюють навички володіння науково-методичними засадами захисту інформації від несанкціонованого доступу до неї.
Ключові слова: інформація, культура, керування документацією, суб’єкт управління, організація, інформаційні технології, несанкціонований доступ.
Посилання
Gertchanivska, P.E. (2005). Management culture: Тeach. Manual: IOTs View “Polytechnic”. Kyiv [in Ukrainian].
Palekha, Y. I. (2019). Іnformation culture of the organization as an indicator of status and information support. Library Science. Record Studies. Informology. Kyiv. №2 [in Ukrainian].
Аntоnеnко І. Є. (2005). Records management abroad: history, legislation, theoretical bases and technologies: Abstract of thesis of the dissertation of the candidate of historical sciences. State committee of
archives of Ukraine. UNDІАСD. Kyiv. 20 p. [in Ukrainian].
Bezdrabko V.V. (2005). DSТU 4423: 2005 “Information and documentation. Records management documentation processes”: impressiaet reflexia. Special historical disciplines: Question of theory and
methodology: Collection sciences. 2009 Producing 16. Kyiv [in Ukrainian].
Dobrovolska V.V. (2005). Regulatory support activity of culture administration in the field of Ukrainian cultural is a development. Library Science. Record Studies. Іnformology. 2018. № 1 [in Ukrainian].
Zagoretscka О. М., Кuznetscova L. V., Кuleschov S. G.(2001). Standardization in industry of office work: unsolved problems. Archives of Ukraine. № 12 (245) [in Ukrainian].
Коmоvа M. V., Peletschischin А. M., Bilushak Т. М. (2013). Records management: manual. Рublishing House Lviv polytechnic, 2013 [in Ukrainian].
Кuleschov S. G (2012). Common Record Studies: manual. К.: Publishing house the Kiev “Mohyla academy” [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Paleкha Yuriy, Apshai Maria
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.