Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2022.257253Анотація
Мета роботи – аналітичний огляд та окреслення стратегій розвитку бібліотечної справи в Україні на сучасному етапі. Методологія дослідження полягає у застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів, а саме: методів аналізу, синтезу та узагальнення, порівняння, методу
документаційного аналізу, що дає змогу досягти поставленої мети. Наукова новизна роботи. У статті розглядаються важливі проблеми бібліотечної сфери України. Виявлено основні чинники, які вплинули на трансформаційні процеси бібліотечної справи в Україні. Особлива увага у статті
приділяється проблемі бібліотек України, зокрема процесу так званої оптимізації загальнодоступних бібліотек. Проаналізовано тенденції скорочення бібліотечної мережі. Ураховано співвідношення інформації та культурно-освітньої функціональності публічно доступних бібліотек.
Висновки. У статті доведена необхідність дотримання певного балансу соціального попиту, цільових та ресурсних можливостей кожної бібліотеки. Визначено особливості стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року. Розглянуто питання трансформації уявлень про фахівців
бібліотек та проаналізовано ключові завдання бібліотечної справи України. У статті підсумовано, що бібліотечна сфера України потребує модернізації як науки, так і практики бібліотечних справ, так і кадрових ресурсів та бібліотечної освіти.
Ключові слова: бібліотека, стратегія, трансформація, перспективи, справа, суспільство, інформатизація
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.