Краудфандинг як ефективна форма фандрайзингу: перспективи для бібліотек
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2022.257335Анотація
Метою дослідження є вивчення теоретичних та прикладних основ фандрайзингу як цілеспрямованої комплексної маркетингової діяльності щодо залучення прихильників та ресурсних партнерів бібліотеки, а також з’ясування можливостей краудфандингу та залучення інвесторів окремих напрямків бібліотечно-інформаційної діяльності щодо розуміння перспектив розвитку бібліотечної справи. Методологія дослідження. Теоретичною основою дослідження стали науковотеоретичні розробки та концепції провідних учених. У процесі дослідження були використані такі методи: теоретичний метод узагальнення та порівняння, системний метод, метод індукції та дедукції тощо. Було з’ясовано значення та можливості використання краудфандингу як інноваційного інструменту для довгострокового розвитку бібліотек та бібліотечної справи в Україні. Наукова новизна дослідження полягає у поглибленні та узагальненні тенденцій краудфандингу в світі та визначенні перспектив цього інноваційного інструменту розвитку бібліотек в Україні. Висновки. Організація краудфандингових ініціатив є дуже перспективним бізнесом у світі загалом і в Україні зокрема. Враховуючи сучасні тенденції, краудфандинг може стати альтернативною формою організації фінансування розвитку бібліотек та підтримки літературних проектів.
Ключові слова: фандрайзинг, краудфандинг, краудфандингова платформа, інвестор, фінансування, бібліотеки, бібліотечна справа.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.