Проєктний менеджмент як інструмент ефективного формування інноваційного медіапростору бібліотеки
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2023.290998Анотація
Мета роботи – дослідити роль проєктного менеджменту як ключового інструменту в процесі формування інноваційного медіапростору в бібліотеках. Дослідження спрямоване на розкриття методів, прийомів і кращих практик у застосуванні проєктного менеджменту для успішного розвитку медіапростору бібліотеки, зокрема на вивчення процесів планування, реалізації та оцінки проєктів у контексті інноваційних ініціатив. Методологія роботи базується на сукупності загальнонаукових методів узагальнення, систематизації і прогнозування. Для виявлення підходів до форм та змісту складових проєктного менеджменту в сучасних бібліотеках застосовано поаспектний аналіз фахової літератури. Метод інформаційної діагностики застосовано до вивчення стану медіапростору бібліотек та інноваційних проєктів, які вже впроваджені або плануються в бібліотечній сфері. Наукова новизна. Акцентовано на змінах в бібліотечній практиці в контексті зростаючих вимог до цифрових послуг бібліотек та актуалізовано необхідність інтеграції проєктного менеджменту як ключового інструменту для вирішення проблем інноваційного розвитку бібліотек та підвищення якості обслуговування користувачів. Висновки. З’ясовано, що застосування методології проєктного менеджменту в бібліотеках зумовлене інноваційністю, інтегрованістю та складністю завдань, пов’язаних з упровадженням сучасних цифрових технологій, динамічним зовнішнім середовищем сучасної бібліотеки, необхідністю координації різних видів ресурсів (фінансових, часових, професійних) і дотримання термінів виконання проєкту. Розглянуто та доведено необхідність інтеграції проєктного менеджменту в бібліотечну практику для ефективного формування інноваційного медіапростору в бібліотеках, реалізації нових цифрових ініціатив для подальшого розвитку сфери обслуговування користувачів. Визначено методи, прийоми та кращі практики застосування проєктного менеджменту для успішного розвитку медіапростору бібліотеки. Використано загальнонаукові методи узагальнення, систематизації і прогнозування для аналізу та узагальнення фахової літератури.
Ключові слова: інноваційний медіапростір бібліотеки, проєктний менеджмент, цифрові бібліотечні проєкти, цифрові трансформації бібліотеки, компетенції бібліотечних фахівців.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Світлана Хрущ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.