Сучасні концепції документно-інформаційної науки як освітня компонента підготовки магістрів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2023.290999Анотація
Мета роботи полягає в характеристиці змісту, окресленні методичних і дидактичних підходів викладання освітньої компоненти «Сучасні концепції документно-інформаційної науки». Методологія роботи базується на використанні системного підходу до аналізу дидактичного явища, яким є освітня компонента «Сучасні концепції документно-інформаційної науки», методи аналізу та синтезу дали змогу здійснити мисленнєву реконструкцію досліджуваного об’єкта, вивчити його структуру, виділити найбільш суттєві ознаки, зв’язки та відношення, також використано методи узагальнення, абстрагування і конкретизації. Наукова новизна полягає у формулюванні терміна «документно-інформаційна наука», його характеристиці як складової освітньої компоненти підготовки магістрів «Сучасні концепції документно-інформаційної науки», окресленні змісту та методологічних підходів у викладанні освітньої компоненти, а також пропозиції структури змісту цієї освітньої компоненти. Висновки. Сучасні концепції документно-інформаційної науки – освітня компонента підготовки здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр», яка охоплює міждисциплінарну сферу документно-інформаційної діяльності, базується на логічній системі наукового знання, створюваного у сфері досліджень бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства, архівознавства та книгознавства як наук документно-інформаційного циклу, їх методів і засобів пізнання, що постійно розвиваються. Мета освітньої компоненти – формування в майбутніх магістрів цілісного уявлення про розвиток теорій, концепцій, положень, які відображають роль і місце документа й інформації в суспільстві, а також про розвиток знань у галузі сучасних документно-інформаційних наук. У сфері фахових компетентностей у майбутніх магістрів формується здатність відстежувати тенденції розвитку предметної сфери шляхом проведення аналізу інформаційних потоків і масивів та здатність використовувати у фаховій діяльності знання наукових принципів і методів архівознавства й бібліотекознавства.
Ключові слова: документно-інформаційна наука, документно-інформаційна діяльність, підготовка магістрів, освітня компонента.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Оксана Матвієнко , Михайло Цивін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.