СОЦІОКОМУНІКАЦІЙНА ІНЖЕНЕРІЯ: СИСТЕМНА ВІДПОВІДЬ НА ВИКЛИКИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2017.150246Ключові слова:
соціокомунікаційна інженерія, консолідований інформаційний ресурс, соціокомунікаційна система, інформаційні ресурси, соціокомунікаційні процесиАнотація
Мета роботи. Метою дослідження є формування теоретичних засад, означення першочергових завдань і пріоритетних профілів розвитку соціокомунікаційної інженерії як нового напряму досліджень у галузі соціальних комунікацій та наведення прикладів застосування її інструментарію в наукових розвідках та проектуванні соціокомунікаційних систем в умовах активного розвитку інформаційного суспільства. Методологія дослідження полягає у застосуванні системного підходу та системного аналізу при дослідженні соціокомунікаційних систем. Системний підхід дозволяє розглядати широкий спектр форм соціальних комунікацій із позиції системного використання інженерного вчення. Наукова новизна. Застосовано системний підхід для характеристики соціокомунікаційної системи, обґрунтовано актуальність застосування інструментарію соціокомунікаційної інженерії для проектування та розроблення сучасних соціокомунікаційних систем. Висновки. Соціокомунікаційна інженерія як галузь, що поєднує в собі соціальнокомунікативну та інформаційно-технологічну складові, може слугувати фундаментом для розроблення методології моделювання та проектування сучасних соціокомунікаційних систем.
Посилання
Building a Smart City, Equitable City – NYC Forward [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://archive.is/uThMx
Smart Cities project [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.eesc.europa.eu
Казыми П. Ф. Информационная инженерия / П. Ф. Казыми. – Баку : Издательство Бакинского государственного университета, 2011. – 230 с.
Катренко А. В. Системний аналіз : підручник / А. В. Катренко. – Львів : Новий світ-2000, 2011. – 368 с. – (Комп’ютинг).
Литвин В. В. Методи та засоби інженерії даних та знань : навч. посіб. / В. В. Литвин. – Львів : Магнолія Плюс, 2012. – 240 с. – (Комп’ютинг).
Пирогов С. В. Концептуальные модели управления развитием города / С. В. Пирогов // Вестник Томского государственного университета. Философия. Социология. Политология, 2012. – № 1 (17). – С. 114-128.
Социальная инженерия на службе гражданского общества [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://evolkov.net/soc.engineering/articles/What.is.soc.engineering.html (Дата звернення: 22.02.2017). – Назва з екрану.
Building a Smart City, Equitable City – NYC Forward (2016). Retrieved from http://archive.is/uThMx [in English].
Smart Cities project. Retrieved from http://www.eesc.europa.eu [in English].
Kazymi, P. F. (2011). Information engineering. Baku: Izdatelstvo Bakinskogo gosudarstvennogo universiteta [in Russian].
Katrenko, A. V. (2011). Systems analysis: tutorial. Lviv: Novyi svit-2000 [in Ukrainian].
Lytvyn, V.V. (2012). Methods and tools of engineering of data and knowledge. Lviv : Mahnoliia Plius [in Ukrainian].
Pirogov, S. V. (2012). Conceptual models of city development management. Vestnik Tomskogo gosudarstvennogo universiteta. Filosofiya. Sotsiologiya. Politologiya, 1 (17), 114-128 [in Russian].
Social engineering to service of civil society. Retrieved from http://evolkov.net/soc.engineering/articles/What.is.soc.engineering.html [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 N Kunanec, H Lypak, V Pasichnyk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.