ПРОЄКТНО-ОРІЄНТОВАНЕ ПРОФЕСІЙНЕ СПІЛКУВАННЯ ЯК УМОВА РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОГО КОМУНІКАТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2021.229835Анотація
Мета статті. Дослідження пов’язане з висвітленням особливостей професійного проєктно-орієнтованого спілкування на основі зарубіжного досвіду. Методологія дослідження ґрунтується на принципах діяльнісного, системного, соціокультурного, комунікативного, гуманістичного, процесного підходів. Новизною є виявлення напрямів проєктно-орієнтованого спілкування, застосування яких є доцільним у вітчизняній практиці. Висвітлено основні напрями професійного проєктно-орієнтованого спілкування на основі зарубіжних напрацювань. Перший аспект характеризується посиленням професійного спілкування через тренінги, семінари. Другий пов’язаний з організацією безпосередніх форм (дискусії, робочі зустрічі, конференції) та опосередкованих (онлайн форми). Третій аспект проєктно-орієнтованого спілкування спрямовано на розвиток інноваційних форм навчання через поєднання традиційних, інтерактивних принципів, літніх шкіл з метою розвитку мобільності викладачів і студентів. У межах проєктної діяльності професійні зустрічі, дискусії, обмін інформацією, обговорення процесу проєктування формують певну мережу сталих зв’язків розробників, відповідальних виконавців, партнерів, менеджерів. Висновки. На міжнародному рівні провідна роль у професійному спілкуванні відводиться соціальній взаємодії в межах формування партнерства між бібліотеками, представниками бібліотечної науки, освіти та практики. Професійне проєктно-орієнтоване спілкування спирається на комунікативні, організаційно-технологічні, управлінські аспекти. Комунікативний передбачає організацію тренінгів, стажувань, конференцій, підвищення кваліфікації і характеризується розвитком мобільності бібліотечних фахівців. Організаційно-технологічний аспект враховує спільні проєкти управлінського спрямування. Поширюється онлайн навчання у бібліотечній галузі, розвивається взаємодія між професіоналами галузі у віртуальному просторі.
Ключові слова: бібліотека, спілкування, проєктно-орієнтоване професійне спілкування, соціальна взаємодія, проєктна діяльність, зарубіжний досвід.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.