МЕНЕДЖЕР ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ У СФЕРІ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА АРХІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ГАЛУЗЕВА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2021.238774Анотація
Метою статті є обґрунтування доцільності розширення освітньої програми підготовки за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» за рахунок спеціалізації «Менеджер цифрових трансформацій». Методологія дослідження базується на сукупності загальнонаукових методів узагальнення, систематизації і прогнозування. Гіпотетичний аналіз дав змогу застосувати поняття конвергентна освіта як методологічно доцільне та евристично плідне для обґрунтування освітньо-професійної програми підготовки менеджера цифрових трансформацій за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Наукова новизна дослідження полягає в тому, що обґрунтовано доцільність і практичну цінність підготовки менеджера цифрових трансформацій за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» як фахівця, орієнтованого на управлінські процеси з цифрових трансформацій у предметній галузі бібліотечної та архівної справи. Висновки. Соціально-освітній ефект підготовки менеджерів цифрових трансформацій може бути одержаний у разі, якщо підготовка фахівців буде здійснюватись для предметної галузі бібліотечної та архівної діяльності, освітня програма підготовки буде конвергентно-орієнтованою, реалізованою у міжпредметних зв’язках з теорією і практикою управління процесами створення цифрової інформаційної інфраструктури (інноваційний, стратегічний, проектний менеджмент) та спрямованою на розвиток цифрової культури фахівця як людини, готової до творчої роботи в умовах цифрових трансформацій суспільства. Базовим положенням висловленої пропозиції є орієнтованість на управлінські процеси з цифрових трансформацій у предметній галузі бібліотечної та архівної справи. Менеджер цифрових трансформацій з освітою за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» – це фахівець із спеціальною підготовкою у предметній області (бібліотечна, архівна справа), компетентний у проектній діяльності із цифрових трансформацій, має сформовану цифрову культуру та розвинену «цифрову сприйнятливість», здатний ефективно брати участь у розробці та реалізації стратегії цифрової трансформації та проектах цифрового розвитку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.