ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ГАЛУЗЕВОЇ НАУКИ У СФЕРІ АРХІВНОЇ СПРАВИ УКРАЇНИ НА 2021-2025 РОКИ: ПРОБЛЕМИ РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2021.244711Анотація
Мета роботи передбачає здійснення комплексного аналізу етапів розробки і перспектив впровадження «Програми розвитку галузевої науки на 2021–2025 рр.» в архівну сферу. Методологія. При підготовці наукового дослідження було застосовано методи аналізу, порівняння, узагальнення, структуризації. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вперше, на основі комплексного аналізу змісту головних положень «Програми розвитку галузевої науки на 2021–2025 рр.», продемонстровано необхідність та важливість сприяння зростанню ролі галузевої науки при плануванні перспективних напрямків розвитку у сфері архівної справи. У перспективі подальших досліджень – вивчення та всебічний аналіз світових тенденцій розвитку наукового вектору діяльності архівних систем світу, узагальнення їхнього позитивного досвіду у цьому процесі та на основі результатів – вироблення пропозицій переймання передових технологій і впровадження їх у практику наукових розробок установ у сфері архівної справи України. Висновки. Розроблена провідними фахівцями Українського науково- дослідного інституту архівної справи та документознавства «Програма розвитку галузевої науки на 2021–2025 рр.» є своєчасною і важливою для наукових інституцій, які займаються питаннями створення високотехнологічних умов удоступнення архівних інформаційних ресурсів, розвитком теоретичних та прикладних науково-дослідних робіт у сфері архівної справи, дослідженням проблем поліпшення стану архівної науки в Україні. Текст Програми формувався групою фахівців Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства із урахуванням усіх рекомендацій, пропозицій і зауважень представників архівних установ, наукових інституцій та закладів вищої освіти. Програма розвитку галузевої науки є системою взаємопов’язаних завдань та заходів, які забезпечують досягнення кінцевої мети Програми та охоплюють усі її етапи – від планування наукових досліджень до їх практичного впровадження з моніторингом ефекту, досягнутого на практиці.
Ключові слова: програма, архівна установа, галузева наука, архівна галузь, архівна сфера, наукове дослідження, науково-дослідна робота, УНДІАСД.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Зоряна Свердлик, Олександр Гаранін, Віта Бойко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.