МІСІЯ СЛУЖІННЯ КУЛЬТУРІ: ПРО КАФЕДРУ, ЩО ГОТУЄ ФАХІВЦІВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СФЕРИ (до 50-річного ювілею ВП «Миколаївська філія КНУКіМ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2021.244725Анотація
Мета роботи. Дослідження порушує питання історії та узагальнення досвіду підготовки фахівців інформаційної сфери у Відокремленому підрозділі «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв». Методологічною основою дослідження стали методи аналізу, синтезу, порівняльно-історичний та ретроспективний, що дозволило дослідити історію кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи за 50 років. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вперше комплексно досліджено історію кафедр, які здійснювали підготовку фахівців інформаційної сфери (бібліотекарів та документознавців). Висновки. Миколаївська освітня школа бібліотекознавства та документознавства, яка була упродовж десятиліть єдиною на Півдні України, має великий досвід підготовки фахівців інформаційної сфери і займає провідне місце у піввіковій історії Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв». Кафедра, що готує фахівців інформаційної сфери, здійснює вагомий внесок у наукову розробку проблем документалістики, історії бібліотечної та книжкової справи, обслуговування користувачів. Кафедра зустрічає свій ювілей на новому етапі свого розвитку, втілюючи в життя нові проєкти, стартапи, форми роботи зі студентами в трансформованому освітньому середовищі, зберігаючи високий професійний рівень.
Ключові слова: Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи, інформаційна освіта.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Тетяна Сидоренко, Алла Сидоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.