Дистанційне навчання: погляд студентів і викладачів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2022.257339Анотація
Метою статті є дослідження технологій дистанційного навчання та ставлення до цієї форми освіти студентів та викладачів (на прикладі ВП «МФ КНУКіМ» та ВП «Миколаївський факультет менеджменту і бізнесу КУК). Методологічна основа дослідження. У процесі дослідження застосовано наукові методи аналізу, синтезу, узагальнення, метод анкетування студенів і викладачів ВП «Миколаївська філія КНУКіМ», ВП «Миколаївський факультет менеджменту і бізнесу КУК». Кількісні методи були залучені для обробки результатів анкетування. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні знань про можливості впровадження дистанційного навчання в навчальний процес підготовки за галуззю знань «Культура і мистецтво», зокрема спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»; окресленні основних ознак дистанційного навчання через призму поглядів студенів і викладачів, їх готовності до самонавчання та самовдосконалення; бачення перспектив розвитку дистанційного навчання та ін. Висновки. Доведено, що технології дистанційного навчання створюють умови для плідної взаємодії викладачів і студентів як суб’єктів інформаційного середовища та сприяють розвитку їх компетентностей, серед яких здатність до саморозвитку та аналітичне мислення. Анкетування виявило, що більша половина студентів мають позитивне ставлення до дистанційного навчання і використання сучасних інформаційних технологій для отримання інформації. Найбільш затребуваними виявилися практичні та лекційні заняття з використанням мультимедійних технологій. Серед перспектив дистанційного навчання студентами за ранжируваним переліком обрані технологічність, гнучкість та модульність. Результати анкетування довели, що технології дистанційного навчання, базуючись на принципах відкритого навчання, створюють сучасне інформаційне освітнє середовище, привабливе для студентської молоді. На основі дослідження визначено, що дистанційне навчання можна активно використовувати в системі змішаного навчання для студентів інформаційної сфери, а в умовах кризових явищ – як самостійний елемент сучасної освіти.
Ключові слова: інформаційні і комунікаційні технології, дистанційна освіта, дистанційне навчання, студенти, викладачі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.