Всеукраїнське соціологічне опитування як спосіб залучення молоді до українства (до 300-річчя з дня народження Г. С. Сковороди)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2023.276767Анотація
Мета статті полягає в аналізі соціологічних даних, що висвітлюють ставлення сучасної молоді до видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога Григорія Савича Сковороди та виявляють рівень обізнаності молоді про життя і творчість письменника. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових методів (аналізу, синтезу) та емпіричних методів соціологічного дослідження (опитування, аналіз документів). Наукова новизна. Уперше досліджено рівень обізнаності в юнацтва й молоді віком від 14 до 35 років про життя та національно-патріотичне значення особистості й творчості Г. Сковороди. Висновки. Бібліотеки України для юнацтва є важливими осередками, які сприяють пізнанню, осмисленню української культурної спадщини. Згідно із соціологічним опитуванням з’ясовано: сучасна молодь добре обізнана про життєві принципи й творчість Г. Сковороди; респонденти вважають філософа прикладом вольової особистості; молоді люди є патріотами своєї Батьківщини, вони цінують історію своєї землі, пишаються українською культурою. Визначено, що зараз, саме під час національно-визвольної боротьби, молодь чітко усвідомлює цінність свободи для української нації, яку сповідував Г. Сковорода. Бібліотеки для юнацтва можуть проводити інформативні заходи щодо популяризації творів мандрівного філософа, виступати локацією для сучасних молодіжних заходів. Бібліотеки України для юнацтва є важливими осередками, які сприяють правдивому сприйняттю молоддю української культури. Соціологічне опитування виступає активним способом залучення сучасного покоління до читання, осмислення творів Г. Сковороди та пізнання життєвих принципів філософа.
Ключові слова: опитування, юнацтво, молодь, Сковорода Григорій Савич, філософ, свобода, бібліотека для юнацтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Наталія Паянок
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.