Проблеми та шляхи вдосконалення нормування показників якості питних вод
Ключові слова:
якість питних вод, нормування показників якості, європейські і міжнародні вимоги, мінімізація ризиків, регіональні норми, здоров'я людини, контроль за якістю водиАнотація
У статті проаналізовано основні проблеми нормування показників якості питної води. Зроблено аналіз усіх існуючих ГОСТів як на пост радянському просторі так і нене діючих в Україні. Дано оцінку нових санітарних правил і норм, що регламентують показники якості питної води, затверджених у 2010 р Розглянуто основні існуючі підходи в регламентації показників якості питної води, а також можливі шляхи вдосконалення якості води в Україні.
Посилання
Honcharuk, V., (2009). Khimiya vody i problemy pytnoho vodopostachannya. Svitohlyad, 4, 18–27.
Kopilevich, V.A. (2009). Aktual'nye problemy kachestva pit'evoj vody v Ukraine. Voda і vodoochisnі tehnologіi, 10, 7–12.
Kopilevich, V.A. (2010). K voprosu normirovanija kachestva vody dlja raznyh vidov vodopotreblenija. Voda і vodoochisnі tehnologіi, 5(6), 17–20.
Cherkinskogo, S.N. (1975), Rukovodstvo po gigiene vodosnabzhenija. М.: Medicina, 248.
Rukovodstvo po kontrolju kachestva pit'evoj vody (1993). Zheneva: VOZ, 310.
Sokolov, D.M. (2010). Kachestvo pit'evoj vody i innovacionnye metody kontrolja: problemno-analiticheskij obzor. Vodosnabzhenie i sanitarnaja tehnika, 8, 15–27.
Hlopin, G.V. (1922). Osnovy gigieny. M.: Medgiz, 179.
Guidelines for Drinking-Water Quality (2008). Third Edition Incorporating the 1-st and 2-nd Addenda. Vol. 1. Recommendations. WHO: Geneva, Switzerland.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. Н. Прибылова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).