Метаморфізація питних підземних вод на території Херсонської області
Ключові слова:
питні підземні води, верхньоміоценовий водоносний комплекс, хімічний склад, метаморфізація, Херсонська областьАнотація
В статті представлені результати дослідження хімічного складу питних підземних вод верхньоміоценового водоносного комплексу на території Херсонської області. Встановлено що в умовах антропогенного навантаження в часі відбулася зміна середнього хімічного складу та гідрогеохімічного типу питних підземних вод. На території області розвивається повна техногенна метаморфізація питних підземних вод верхньомыоцеового водоносного комплексу, за прямою схемою.
Посилання
Bruyako, A. (2005). Zvit pro ocinku stanu prognozny`x resursiv ta ekspluatacijny`x zapasiv pidzemny`x vod v Xersons`kij oblasti. DRGP Pry`chornomorgeologiya, Odesa, 143.
Grebennikov, S., Lobasov, O. (2001). Geologo–matematy`chne modelyuvannya i geografichni informacijni sy`stemy` v zadachi monitory`ngu sedy`mentacijny`x basejniv. Visny`k Ky`yivs`kogo nacional`nogo universy`tetu. Geologiya. 19, 28-31.
Grebennikov, S., Lobasov, O., Zhukov, M. (2000). Koncepciya geologo-matematy`chnogo modelyuvannya v seredovy`shhi GIS. Visny`k Ky`yivs`kogo nacional`nogo universy`tetu. Geologiya, 17, 68-69.
Shvarcev, S. (1998). Gidrogeohimija zony gipergeneza. Nedra, Moskow, 366.
Tjutjunova, F. (1987). Gidrogeohimija tehnogeneza. Nauka, Moskow, 335.
Posohov, E. (1966). Formirovanie himicheskogo sostava podzemnyh vod (osnovnye faktory). Gidrometizdat, Leningrad, 258.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. В. Щербак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).