Територіальні особливості розвитку паломництва у Львівській області
Ключові слова:
паломництво, релігійно-паломницький туризм, мощі святих і блаженних, чудотворні ікони, святі цілющі джерела, християнські реліквіїАнотація
У статті охарактеризовано сучасний розвиток паломництва у Львівський області та його територіальні особливості. Проаналізовано динаміку кількості релігійних громад за конфесіями у регіоні за останні роки. Перелічено найвідоміші місця християнського паломництва (де знаходяться чудотворні ікони, мощі святих, святі цілющі джерела й ін.) і наведено коротку туризмознавчу характеристику найвідоміших з них. Складено картосхему розміщення об’єктів паломництва на території Львівської області.
Посилання
Vojakovskuy, N. (1998). Wshljahamy nashyh prochan. Lviv: Misioner, 122.
Garovska, O. (2011). Palomnychki scjatyni. Lviv: Svichado, 224.
Kovalchuk, A.S. (2003). Geografia riligiy v Ukraini. Lviv: Vydavnychyy chentr LNU im. Ivan Franko, 308.
Konfesiyna, karta Lvivwschyny: informachiyno-statystychnyy dovidnuk (1997). Lviv, 84.
Lyibitseva, O.O., Romashyk, S.P. (2011). Palomnytstvo ta religiynuy tyruzm: Navtsalnuy posibnyk, K.: Alterpres, 416.
Golota, I., Vlad, M., Gusil, M., Giswhynskyy, V. (2011). Patriarshyy palomnychkyy shentr Ukrainy Greko-Katolyshkoji Cherkvy (PPSH UGKCH). Vydavnychtvo NVF «Karty I Atlacy», 178.
Patriarswhyyy palomnyshkyy shentr UGKSH. Retrieved from: http://pilgrimage.org.ua.
Bogyk, T. (2010). Riligiunyy tyruzm: terminologoshnyy slovnyk-dovidnyk. L.: Ukraynskyy bescheler. 252.
Savchyk, B. (2006). Molytovnyk-putivnyk dlja prochanuna. Lviv, 278.
Svjatyni, wsho znahodjatcja v xramax Lvivskoi jeparxiji YPCH. Retrieved from: http://orthodox.lviv.ua/lvivep/svjatini.htm.
Svjatyni Cherkvy. Retrieved from: http://moshi-sviatih.ckto.ru.
Statystychnyy wshirichnyk Ivano-Frankivskoji oblascti za 2012 rik (2012). Ivano-Frankivsk: Holovne upravlinnja statystyky u Ivano-Frankivsciy oblasti, 258.
Statystychnyy wshirichnyk Lvivskoji oblascti za 2012 rik (2012). Lviv: Holovne upravlinnja statystyky u Lvivskiyy oblasti, 276.
Statystychnyy wshirichnyk Ternopilskoji oblascti za 2012 rik (2012). Ternipil: Holovne upravlinnja statystyky u Ternopilskoji oblascti, 315.
Ukrainska avtokefalna pravoslavna cherkva UPCH. Retrieved from: http://patriarchia.org.ua.
Ukrainska pravoslavna cherkva Kuivskyy patriarxat UPCH (KP). Retrieved from: http://www.cerkva.info/ru/web-sites/site-uoc-kp.html.
Jeparxiji Ukrainskoi Pravoslavnoji Cherkvy (Moskovskogo Patriarxatu). Retrieved from: http://uk.wikipedia.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Ю. Я. Городиський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).