Порівняльна характеристика хімічного складу грунтових вод Ширазької і Хорамабадської міжгорних впадин Ірану
Ключові слова:
Іран, Ширазька і Хорамабадська міжгірьскі впадини, ґрунтові води, хімічний склад, кластерний аналіз, подібністьАнотація
Визначення подібності хімічного складу підземних вод багатьох свердловин і джерел за великою кількістю хімічних елементів і сполук (10 і більше) дуже важка задача. Нами запропоновано новий спосіб визначення подібності хімічних складів підземних вод. Спосіб базується на використанні кластерного аналізу. Використання цього аналізу дозволяє знаходити підземні води із подібним хімічним складом в різних районах і водоносних горизонтах, прогнозувати можливе їх забруднення і запобігати їх виснаженню. Метод використовувався при порівнянні хімічного складу ґрунтових вод Ширазької і Хорамабадської міжгірних впадин. Ірану. Було встановлено, що ґрунтові води в цих міжгорних впадинах мають близький хімічний склад.
Посилання
Bower, H. (1978). Groundwater hydrology.
Mathematical model application in Ground-water Studies of Iran. Ground Water (1997), 17, 4.
Shestakov, V.M., Marin, Ju.M. (1996). Formirovanie povyshennoj zhestkosti v zone razgruzki gruntovyh vod konusov vynosa v Irane. Vestn. MGU. Ser. 4, Geologija, 4, 91-95.
Shtejklin, J. (1984). Mezhdunarodnyj Geologicheskij kongres. Tektonika Azii. Doklad, t. 5, 53-68.
Gidrohimicheskij otchet (1994). Firma Parab. Kuchmeshkian, M.
Geologicheskij i gidrogeologicheskij otchety (1996). Shirazskaja vpadina 393, firma Mahabkods.
Geologicheskij otchet 420 (1996). National Karst Research Center (NKRC).
Geologicheskie otchety Irana. (1980-1987). Geological survey of Iran.
Devis, D.S. (1990). Statisticheskij analiz dannyh v geologii. M., Nedra, 319.
Iskenrog, K.G., Klovan, D.I., Rejment, R.A. (1980). Geologicheskij faktornyj analiz. L., Nedra, 223.
Chomko, D.F., Reshetov, I.K., Chomko, F.V., Chomko, R.F. (2002). Mnogomernyj statisticheskij analiz pri issledovanii tehnogennogo zagrjaznenija podzemnyh vod. Geologіchnij zhurnal, ІGN NAN Ukrayni, 2, 73-80.
Chomko, F.V., Reshetov, І.K., Chomko, D.F. ta іnsh. (2004). Bagatovimіrnij statistichnij analіz v gіdrogeologіy. Navchal'nij posіbnik. Vidavnichij centr Kiyv. nac. un-tu, 114.
Chomko, F.V., Chomko, D,F, Gricjuta, V.Ju., Taranov, V.G., Sel'fjel'din, G.H. (2013). Opyt primenenija klasternogo analiza pri issledovanii nabuhajushhih gruntov Sudana. Vіsnik Hark. nac. un-tu.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Амджади Азиз
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).