Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності нових стратиграфічних комплексів Східно-Полтавського родовища
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-09Ключові слова:
пошуки, розвідка, горизонт, пісковик, поклад, газАнотація
За результатами інтенсивного буріння уточнена геологічна будова Східно-Полтавського ГКР, виявлені нові продуктивні горизонти. Суттєво розширені перспективи родовища, які пов’язуються не тільки з розвідкою недовивчених і пропущених покладів касимовського та московського ярусів кам’яновугільної системи, але і з опошукуванням пермського і мезозойського стратиграфічних комплексів. Потужні майже безводні псамітові пачки карбону родовища, які містять складопобудовані колектори з фільтраційно-ємкісними якостями, що переважно коливаються навколо граничних значень, можуть стати прекрасним полігоном для розгортання видобутку природного газу з так званих «щільних пісковиків». Пермські, тріасові і юрські горизонти досі лишаються зовні пошукового процесу, але мають всі необхідні передумови для формування і збереження покладів вуглеводнів і безсумнівно заслуговують ретельного вивчення.
Посилання
1. Ivanyuta, M.M. ta in. (1998). Atlas rodovyshch nafty i hazu Ukrayiny. L'viv, UNHA, I, 38-39.
2. Svyatenko, H.Ye., Vysochans'kyy, I.V., Dyukov, O.H., Masalitina, Yu.M. (2013). Deyaki osoblyvosti produktyvnosti triasovykh vidkladiv Shebelyns'koho rodovyshcha. Visnyk Kharkivs'koho natsional'noho universytetu imeni V.N. Karazina, Heolohiya-heohrafiya-ekolohiya, 1084, 105-109.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Г. Е. Святенко, В. В. Петлица, Ю. М. Спичаковa
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).