Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

Редакція «Геофізичного журналу» приймає статті та наукові повідомлення українською або англійською мовами, матеріали публікуються безкоштовно. Статті подаються виключно через сайт «Геофізичного журналу» https://journals.uran.ua/geofizicheskiy/submission/wizard

Для подання статті автор має мати статус зареєстрованого користувача на сайті «Геофізичного журналу». Зареєструватися можна за посиланням: https://journals.uran.ua/geofizicheskiy/user/register?source=.

Подача статті в журнал означає, що вона оригінальна, раніше не публікувалася і не посилалась до інших видань. Автори відповідають за точність викладених фактів, цитат, бібліографічних довідок, написання географічних назв, імен.

Звертаємо увагу авторів, що в разі відтворення ними в статті раніше опублікованих графічних чи інших матеріалів, захищених авторським правом, недостатньо тільки дати бібліографічне посилання на джерело відтворюваних матеріалів. Автори зобов'язані отримати письмовий дозвіл правовласника раніше опублікованих (в друкованому або електронному вигляді) матеріалів на їх відтворення в статті авторів.

Статті, які подані до журналу мають містити не менше 85% оригінального тексту. Всі подання перевіряються на плагіат, при виявленні якого стаття не публікується. Автори, у яких плагіат буде виявлено повторно, більше ніколи не зможуть публікуватися у Геофізичному журналі.

Редакція допускає публікацію роботи, що має препринт (розміщений в Інтернеті попередній варіант статті), який не проходив рецензування в інших наукових журналах. Процедура рецензування статті, яка має препринт, нічим не відрізняється від процедури стандартного прийняття статті до друку. Але автор зобов’язаний повідомити редакцію про наявність препринту і дати посилання на нього в тексті статті.

В обов'язковому порядку стаття повинна містити:

  • УДК
  • назва статті українською та англійською мовами
  • анотацію (українською та англійською мовами), не менше 1800 знаків, включаючи ключові слова
  • ключові слова
  • інформацію про авторів українською та англійською мовами:
    • ПІБ авторів повністю
    • місце роботи
    • е-mail всіх авторів
    • вказати автора для листування (контактний номер телефону, е-mail).

Оформлення статті

Текст повинен бути набраний в редакторі Microsoft Word на аркушах формату А4 через півтора інтервали, з використанням шрифту Times New Roman розміром 14 пунктів. Поля з усіх боків - 2.5 см, вирівнювання - по ширині. На початку кожного абзацу робиться відступ 1.25 см. Перенос слів не допускається. Сторінки нумеруються у правому нижньому кутку. Підписи до рисунків у статтях, написаних українською мовою, мають бути і українською, і англійською мовами. Формули мають бути набрані обов'язково в додатку Equation або MachType. У статтях можна використовувати тільки одиниці системи СІ. Текст анотації має бути не менше 20 рядків (приблизно 1800 знаків із пробілами) та містити короткий огляд проблеми, аналіз та висновки.

Оформлення рисунків

Рисунки оформляються в редакторах векторної графіки і представляються в форматах CorelDRAW (.cdr) 13-а версія, Excel, Surfer та ін. Растрова графіка (фотографії, скановані матеріали) представляється у форматі TIFF або JPEG (збереження у форматі JPEG необхідно робити у максимальній або високій якості). Роздільна здатність растрової графіки повинна становити не менше 600 dpi для чорно-білих малюнків і не менше 300 dpi для кольорових. Об’єм одного рисунка не повинен перевищувати 5 Mб. Перевищення зазначеного обсягу можливе при узгодженні з редакцією. Підписи до рисунків оформляються окремим файлом у форматі Microsoft Word.

Рисунки, вставлені в Word, не приймаються. Крім того, кожен малюнок не може перевищувати розміру журнальної сторінки (160×230 мм). Журнал публікує чорно-білі і кольорові ілюстрації.

Оформлення списку літератури

Список літератури складається в алфавітному порядку без номерів. Кожне посилання у списку розміщується в новому абзаці. У списку літератури по кожному літературному джерелу обов'язково вказувати всіх авторів. У тексті при посиланні на літературне джерело у квадратних дужках необхідно писати прізвище автора та через кому - рік видання (якщо два учасника, то вказувати обох, якщо три і більше - першого і ін.). Всі роботи, на які є посилання в квадратних дужках, повинні бути приведені в списку літератури. І навпаки, на всю наведену літературу повинні бути посилання в квадратних дужках в тексті статті.

Склад джерел має бути актуальним і містити не менше 10 робіт (не старше 10 років), 20% робіт іноземних авторів (англомовних), а самоцитованість не повинна перевищувати 30%.

Стаття, яка написана українською мовою, має мати дві версії списку літератури: перший "Список літератури"– після тексту статті, де спочатку перераховані посилання, які надруковані українською, а потім - іноземними; другий "References" розміщується після резюме англійською. У ньому назви всіх статей, які написані не англійською мовою, перекладені на англійську, а прізвища авторів записані транслітерацією.

Списки цитувань мають бути оформлені за міжнародним стандартом APA (American Psychological Association Style).

У списку цитованої літератури необхідно до кожної роботи обов'язково додавати DOI (digital object identifier) – цифровий ідентифікатор об’єкта, якщо він присвоєний цитованому джерелу. Автор зобов’язаний перевірити весь список посилань на наявність DOI, що можна зробити, наприклад, за посиланням https://search.crossref.org/search/references

Подання статті.

В процесі подання статті автор має виконати 5 кроків. На кожному кроці необхідно уважно заповнювати форми, або вибирати параметри зі списку. Форми, які позначені зірочкою, заповнюються обов’язково.

На першому кроці вибирається мова подання (українська/англійська). Якщо вибрано українську мову, то для двомовних форм першою заповнюється українська, англійська іде другою. Якщо подання буде англійською, то порядок буде протилежний – спочатку заповнюється англійська.

Деякі з форм, наприклад, на кроці «3. Введення метаданих», вводяться двома мовами. Спочатку у форму «Заголовок» вводиться назва статті українською. В процесі вводу з’являється форма (нижче поточної) для вводу назви англійською (English). Так само двома мовами вводиться «Анотація».

Далі з допомогою посилання «Додати учасника» формується список авторів. Для кожного з авторів необхідно двома мовами ввести ім’я, фамілію, місце роботи і заповнити всі обов’язкові поля (форми). Після заповнення – натиснути кнопку «Зберегти». Всі автори додаються по черзі.

Форма «Ключові слова» вводиться спочатку українською (якщо мова подання – українська). Ключові слова (словосполучення) вводяться по черзі. Після введення кожного ключового слова (словосполучення) треба натискати «Enter» на клавіатурі. Коли всі ключові слова українською введені, необхідно ввести в наступне поле (нижче попереднього) всі ключові слова англійською таким саме чином, тобто тиснути «Enter» на клавіатурі після введення кожного слова (словосполучення).

У форму «Посилання» вводиться список посилань виключно англійською. Правила формування списку посилань зазначені вище.

Коли всі форми на кроці «3. Введення метаданих» заповнені, список авторів та список посилань сформовано, ключові слова введені двома мовами, необхідно натиснути «Зберегти та продовжити»

На кроці «4. Підтвердження» необхідно підтвердити подання. На  цьому кроці ви можете повернутися назад для перегляду та корекції будь-якої інформації, яку ви ввели перед продовженням. Коли будете готові, натисніть "Завершити подання".

Звертаємо увагу шановних авторів, що правильне заповнення всіх форм при поданні статті значно пришвидшить її проходження через всі етапи на шляху до публікації, а неналежне і неповне заповнення форм та списків, заповнення необхідних полів однією мовою, коли потрібно це робити двома, призведе до значних затримок у термінах публікації.

На п’ятому кроці треба діяти у відповідності з отриманими підказками сайту.

Далі стаття проходить подвійне сліпе рецензування. Автори та рецензенти спілкуються через призначеного редактора шляхом листування.

Верстка статті.

Якщо стаття схвалена рецензентами, редакція готує верстку. Верстка статті направляється автору для перевірки і виправлення помилок. Автор не повинен вносити істотних змін. Рекомендується користуватися електронною поштою і повідомляти про виправлення в перші три дні після отримання верстки.

Статті, оформлені не за вказаними правилами, прийматися до розгляду не будуть.

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.